Stary Stary
427
BLOG

Prawdomówcy

Stary Stary PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 19
Kłamstwo obraca wniwecz podstawy, na których opiera się życie społeczne, takie jak: wzajemny szacunek, gotowość do zawierania umów, przestrzeganie prawa. (Tomasz Witkowski)

Fundusz Spójności z nowej perspektywy, czyli 75 miliardów euro, budzi entuzjazm premiera i ministra ds europejskich. Komisja Europejska stwierdza atoli, że przed jego otrzymaniem, trzeba będzie uporządkować sprawy sądownictwa i przyznać równe prawa osobom LGBT.

Komisarz zarządzająca funduszami publicznie powiedziała, że gdyby rozliczenie nastąpiło dzisiaj, środki by dla Polski były zablokowane. Mimo to minister Szynkowski vel Sęk zapewnia, że dotąd nie ma żadnych sygnałów o zastrzeżeniach KE.

Rzecz przypomina dotychczasową taktykę. Najpierw radość i przechwałki. Potem lekceważenie drobnych rzekomo sum, które zablokowano. Na koniec obelgi, miotane na Europę, Zachód i powoływanie się na kulturowe pokrewieństwo ze Wschodem.

W zamian rosną daniny. W czasie dobrej zmiany powiększyły się o ⅓. Dotyczy to zarówno podatków rolnych, jak i opłat, ponoszonych przez pozostałe branże. Propaganda zaś uparcie wskazuje na obniżane ich fragmenty, równoważone jednak z nawiązką przez powiększanie innych.

Nikną też dowody marnotrawstwa. Gazeta Wyborcza informuje, że Poczta Polska zlikwidowała cichcem pakiety wyborów kopertowych. To podobno tysiące ton makulatury, stworzonej za 70 milionów złotych z górą. Demokracja kosztuje, stwierdził niegdyś Jacek Sasin.

Tylko w tym miał rację, nie dodał tylko, że ludowa.Stary
O mnie Stary

Nie chce mi się zmyślać, nic więc nie napiszę, bo w rzeczywistości jestem antypatycznym typem.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka