Stary Stary
946
BLOG

Tytuły

Stary Stary Sądownictwo Obserwuj temat Obserwuj notkę 71

Nagłówki:

wPolityce.pl: Co za buta! Gersdorf postawiła warunki premierowi Morawieckiemu: Pozostaję nadal I prezesem z mocy konstytucji (pisownia oryginalna).

Karol Karski – Polska jest jednym z liderów demokracji, praworządności w Unii Europejskiej.

Kees Sterk, prezes ENCJ – Żaden kraj w Unii nie mówi, że Polska postępuje praworządnie. Jesteście sami.

Krystian Markiewicz, prezes stowarzyszenia Iustitia: Mamy obecnie kilka pytań Sądu Najwyższego i kilka pytań z sądów powszechnych, będziemy mieli skargę ze strony Komisji Europejskiej i cierpliwie czekamy na rozstrzygnięcie TSUE.

Jednocześnie pani Gersdorf zdradza szczegóły spotkania z premierem Morawieckim, bo i tak Onet poprzedniego dnia przedstawił dokładną relację z poufnego jakoby spotkania z Premierem. – Przedstawiłam mu swoje stanowisko co do warunków brzegowych: sędziowie zwolnieni z uwagi na 65. rok życia będą powracać na swoje stanowiska, a ja pozostaję pierwszym prezesem Sądu Najwyższegomówi w na konferencji prasowej.

Najwyraźniej strona rządowa zmierza do ustępstw i najwyraźniej siły zachowawcze w partii starają się temu zapobiec. Komisja Europejska bowiem, jak pisze Reuters do poniedziałku wstrzymała skargę na nasze władze do ETS-u w wyniku niedawnej wizyty Mateusza Morawieckiego w Brukseli.

To właśnie inspiruje pana Karskiego do stwierdzenia, że Unia całkowicie zrezygnowała z zamiaru dochodzenia swoich racji, jakoby porażona naszą praworządnością. Tego już nie mowi, ale my w dodatku, w tajemnicy przed wyborcami PiS-u, przyjmujemy imigrantów nie tylko z Ukrainy, także z Azji i Afryki. A pozwoleń na pracę tymczasową więcej od nas wydaje w UE tylko Wielka Brytaniapisze Oko.press.

Od przedwczoraj zaś sędziowie stają przed rzecznikiem dyscyplinarnym, byli bowiem niepokorni. To znaczy niezależni. Wyrokowali lub procedowali zgodnie ze swoim sumieniem. Zadawali też pytania prejudycjalne europejskiemu trybunałowi. W najlepsze więc trwa proces tworzenia faktów dokonanych. Tymczasem tylko 8% policjantów nie planuje odejścia ze służby. Pozostali są niezadowoleni z sytuacji, w jakiej ich stawiają władze.

Wszystko razem prowadzi do wniosku, że w obozie rządowym pogłębia się podział. To nic nadzwyczajnego, ale dotąd wewnątrzrządowy konflikt nigdy nie wyniósł się do Brukseli.

Najwyraźniej buldogi wyrwały się spod dywanu i teraz całemu światu wieszczą to, co w Polsce od dawna opowiadają wtajemniczeni. Trwa bój. Jego zakładnikiem jest nasza pozycja w świecie, Unii, w naszych sumieniach.

A symbolem jest uśmiech prezydenta, psotnie piszącego coś na skrawku stołu Donalda Trumpa.


Stary
O mnie Stary

Nie chce mi się zmyślać, nic więc nie napiszę, bo w rzeczywistości jestem antypatycznym typem.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo