21 obserwujących
367 notek
368k odsłon
  198   0

Impfen = Freicheit - Düsseldorfer Rheinturm mit Botschaft

Po polsku tytuł to :
Szczepienie = Wolność – Dusseldorfska Wieża Reńska z przesłaniem.

Młody, niemiecki artysta, Leon Löwentraut,  określany jak „błyszczący meteoryt” na firmamencie dusseldorfskiego światka artystycznego postanowił podzielić się ze światem swoimi ideami na temat tzw „szczepień” przeciwko tzw „epidemii SARS Cov-19”.
Stacja telewizyjna RTL oceniła, że jego przesłanie Impfen = Freicheit i instalacja artystyczna, cytat „wywołają furorę na całym swiecie”
Władze Düsseldorfu przychylnie ustosunkowały się do projektu młodego artysty
i udostępniły mu na jego instalację najbardziej widoczne miejsce w całym mieście, a mianowicie 240 metrową wieże telekomunikacyjną. Nieco ponad 2,5 minutowy film zawiera również sondę uliczną na temat instalacji artystycznej. Wyrażone przez mieszkańców Dusseldorfu opinie na jej temat są bardzo pozytywne.

Cel młodego, niemieckiego artysty wywołania furory został wydaje się w pełni osiągnięty. Instalacja artystyczna została zauważona przez świat i szeroko komentowana na Facebooku. W znacznym procencie opinie niestety nie należały do przychylnych. Zauważono pewne podobieństwo hasła „Impfen = Freicheit” z innym hasłem i w związku z tym jedną z najczęściej podnoszonych kwestii było dlaczego niemieckiemu artyście  tzw „szczepienie” skojarzyło się akurat z wolnością a nie np ze zdrowiem ( w sensie uzyskania odporności na wirusa).

Dość szybko dyskusja na temat instalacji artystycznej młodego Niemca zaczęła być wyciszana przez administratorów portalu Facebook. Doszło nawet podobno do tego, że konta osób, które wklejały screen z filmu z hasłem „Impfem = Freicheit”, które wy również możecie zobaczyć (należy odtwarzać film od ok. 30 sekundy) zaczęły być czasowo blokowane.


Film jest tutaj :

https://www.rtl.de/cms/duesseldorfer-rheinturm-mit-botschaft-4720750.html

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura