Romuald Szeremietiew Romuald Szeremietiew
369
BLOG

Goebbels był pierwszy

Romuald Szeremietiew Romuald Szeremietiew Historia Obserwuj temat Obserwuj notkę 27

imagePrzypominam - propaganda niemiecka w okupowanej Polsce takie plakaty umieszczała na murach i słupach ogłoszeniowych, Goebbels chciał żeby Polacy tak widzieli to co się stało w 1939 r.

......................

Haniebny tekst na stronie Salon24 pt: „Haniebna postawa polskich elit 17 września 1939 r.” podpisany nazwiskiem Mateusz Balcerek, opowiadający jak to te elity „17 września, w dniu radzieckiej inwazji na Polskę, uciekły za granicę i pozostawiły dogorywający kraj samemu sobie.

Autor tekstu to najwyraźniej jeszcze jeden bardzo spóźniony krytyk „sanacji”, raczej nie jest historykiem – jako źródła tego co napisał podaje kilka adresów internetowej publicystyki np. opowiastki z historii najnowszej na You Tube opatrzone wezwaniem: „Jeżeli podoba Ci się odcinek możesz nas wesprzeć w serwisie Patronite.pl”, czy Kurierhistoryczny.pl. Na stronie tego Kuriera można znaleźć bardzo, bardzo krytyczną recenzję podręcznika prof. Roszkowskiego do przedmiotu „Historia i teraźniejszość”. Czytamy w niej: „Śmiem wątpić, czy profesor [Roszkowski] weryfikował wcześniej wiadomości, które stanowią podstawę jego wywodów.” Jest natomiast apologetyczny tekst poświęcony Władysławowi Studnickiemu bo to był „niesamowicie mądry człowiek”, który: „zgłosił się na świadka obrony feldmarszałka Ericha von Mansteina, dlatego że chciał skorzystać ze swoich doświadczeń i oddzielić działania aparatu partyjnego od armii.” I nic dziwnego bowiem: „Podczas wojny Studnicki wielokrotnie podkreślał, że relacje z Wehrmachtem były poprawne, a gros nieszczęść spadał na ludność cywilną ze strony partyjnych aparatczyków.” Ten geniusz wprawdzie umarł w biedzie na emigracji, ale na szczęście: „jego idee oraz książki obecnie są żywe i w istocie można nazwać to zjawisko zwycięstwem z zza grobu.”

Tekst „Haniebna postawa…” to mogłoby być zwycięstwo zza grobu niemieckich i sowieckich oraz PRL-owskich propagandystów, ale nie będzie. 

Prawda Redakcjo?

Pod publikacją ktoś napisał: „Kto publikuje takie kretyńskie, jawnie komusze teksty?” 

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura