28 obserwujących
417 notek
489k odsłon
422 odsłony

Duda: posklejajmy Polskę, Michnik: będzie majdan!

Wykop Skomentuj11

Prezydent Duda nawołuje do "sklejania Polski" - pogodzenia się zwaśnionych stron i ponownej jedności narodowej. To głos wołającego na puszczy - mówię i dodaję głosem Jarosława Marka Rymkiewicza - "to, co nas podzieliło - to się już nie sklei", zaś pewności, że tak właśnie będzie nabieram oglądając wywiad Lisa z Michnikiem, w którym ten ostatni z obrzydliwym uśmiechem na starczych ustach wieszczy w Polsce majdan.

Podzielam opinię Rymkiewicza. Nie ma szans aby Polacy dogadali się z ,jak o nich mówi Ziemkiewicz, polskojęzycznymi europejczykami, którzy tyle dbają o Polskę, co sienkiewiczowski książe Bogusław. Liberalno lewackie ciążenie Unii, jej intensywny przekaz czyniony za pomocą zachodnich mediów lansujących nowe idee i mody, wspartych internetem i kupionymi gwiazdkami od sztuki wyższej, niższej i średniej oraz nieograniczony konsumpcjonizm sprawiły, że wielu rodaków stało się istotami polako podobnymi mającymi tam gdzie zaczynają się spodnie polskie państwo, naród ojczyznę. Ludzie ci stali się stworzeniami zamkniętymi w bąblach swoich potrzeb materialnych i owładnięci ideą unifikacji z europejskością -gotowi walczyć na śmierć i życie z tymi, którzy chcieliby w to ingerować.Z założenia więc, jakim jest TYLKO EUROPA absolutnie nie mający zamiaru z kimkolwiek się "sklejać".

Stare walczy z nowym chciałoby się powiedzieć. I byłoby w tym dużo racji gdyby nie to, że w tym wypadku - nowe wcale nie oznacza lepsze. Zapewne wielu ma inne zdanie, ale dla mnie owo nowe to jeden, wielki konglomerat chaosu serwowanego porcjami, mającymi racjonalizować jego sens i umożliwiać przyswajanie przez społeczeństwa. Przystrojony w krzykliwość, udawaną bezpretensjonalność i poprzekladany odmienianą przez wszystkie przypadki wolnością, będącą w rzeczywistosci anarchistyczną swawolą zezwalającą na aborcję, przyzwolenie na afirmację pederastii, uznawanie rodziny, wiary i patriotyzmu za ciemnogrodzkie anachronizmy, a na końcu czyniącą z eutanazji rozwiązanie problemu niechcianych starców i chorych.

To jest właśnie target owych europejczyków czy też kosmopolitów polsko języcznych.I choć lubię naszego prezydenta, to uśmiecham się gorzko słysząc jego tyradę o pojednaniu. Żadnego sklejania nie będzie, tylko michnikowski majdan, bowiem pańska wygrana Panie prezydencie zrobiła dziure w ich bąblu europejskości, a tego Panu nie darują. Szykujmy się na ich ruch, a gdy uderzą oddajmy w dwójnasób.


Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka