Blog
Trywialnie nie umiem.
Harley Porter
Harley Porter Szufladowcem. Najczęściej piszę i rysuję do szuflady.
16 obserwujących 316 notek 384248 odsłon
Harley Porter, 20 lipca 2017 r.

Przestańcie rozpuszczać języki!

711 23 0 A A A

Człowiek ma dwoje uszu do słuchania, a tylko jeden język do mówienia - to chyba nawet biblijne stwierdzenie. Czyli najpierw słuchamy i (w domyśle) zastanawiamy się nad tym, co usłyszeliśmy, a potem dopiero w miarę oszczędnie wyrażamy swoja opinię. Niestety zasada ta u kilku  prorządowych blogerów (antyrządowi mnie nie interesują) w praktyce zanikła, a co gorsze, w pisanych przez nich artykułach przeważają pochopne stwierdzenia i nie przepuszczone przez logikę emocje.

Wyraża się to w błyskawicznej krytyce wszelkich decyzji Prawa i Sprawiedliwości oraz prezydenta Dudy, jeśli w jakimś stopniu odbiegają od wyobrażeń blogerów o tym jakie to decyzje według nich miałyby zostać podjęte. Nie ma nic złego w krytyce własnego ugrupowania pod warunkiem, że nie robimy tego z gorącą głową wzmożeni decyzją, która nam się nie podoba. Z notek pisanych w takim stanie ducha nigdy nic dobrego nie wynika.

Musimy pamiętać, że na naszych opiniach wzorują się też inni, zaś nagły chaos w przekazie i negatywne opinie od kogoś po kim nigdy byśmy się tego nie spodziewali może spowodować zamieszanie i niepewność wśród zwolenników rządu i rządzącej partii.

Absolutnie nie namawiam do autocenzury ale do pewnego wstrzymania się z błyskawicznym ferowaniem wyroków. Mieliśmy przecież przykład tzw.  podatku drogowego, na który w gorącej wodzie kąpani prawicowi blogerzy wylali kubły pomyj, a który decyzją Jarosława Kaczyńskiego w ogóle nie zaistniał. Sam miałem taki artykuł przygotowany, ale wietrząc pewną zagrywkę polityczną ze strony PiS nie zaprezentowałem go w salonie.

Sam także nie jestem bez winy. Kiedyś napisałem artykuł o Antonim Macierewiczu, którego obecnie nigdy w życiu bym nie popełniłbym. Od tej chwili jestem ostrożny i biję w swoich tylko wtedy kiedy sobie na to naprawdę zasłużyli i nie walę od razu cepami jak durny bokser. Do tego namawiam wszystkich prawicowy blogerów, a w szczególności Augusta Mocnego i Animelę, która ostatnimi czasy w politycznych notkach poczyna sobie jak słoń w składzie porcelany (słoń rzecz jasna pod względem furii, a nie tuszy). Obydwoje wymienionych lubię i dla tego szczególnie zależy mi na tym aby komentowali naszą rzeczywistość po spuszczeniu pary i wyciszeniu emocji. Tych dwóch rzeczy życzę zresztą wszystkim blogerom, także i sobie.

Opublikowano: 20.07.2017 12:41. Ostatnia aktualizacja: 20.07.2017 12:46.
Autor: Harley Porter
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Gniewny i staram się być sprawiedliwym.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @deda Owi wesołkowie z pewnością nie rozweselali ani Burbona ani Plantageneta ani Jagiellona...
  • @Kazimierz Goluch Ojciec i dyrektor? Pat i Pataszon, Flip i Flap, Godzilla i Hedora forów...
  • @Ada.zxy Cieszę się, że się zgadzamy. Pozdrawiam serdecznie.

Tematy w dziale Polityka