Harley Porter Harley Porter
3225
BLOG

Wigilia bez Boga, żłóbka i Świętej Rodziny

Harley Porter Harley Porter Święta, rocznice Obserwuj temat Obserwuj notkę 149

"Te święta", "gwiazdka, czas radości, świąteczny czas" czy wreszcie "czas magiczny". Słodkie reklamy o ciepłych kolorach, w których jak ognia unika się jakiegokolwiek skojarzenia z Bogiem i narodzinami Jezusa tak preparując ujęcia aby przy odjeździe kamery nie było widać krzyża na kapliczce (jak miało to miejsce w reklamie pewnych, popularnych czekoladek) za to pełnych dziwacznych gwiazdorów przypominających krasnali na sterydach o proweniencji pedofilów zaciągających z perwersyjnym "ho.ho,ho" (jak w jednej z z kolejnych reklam) pożyczkę w jakiejś podejrzanej firmie finansowej.

Wreszcie życzenia  bożonarodzeniowe jakie złożyła  Niemcom na Twitterze pełnomocnik rządu Angeli Merkel ds. integracji Annette Widmann-Mauz. „Wszystko jedno jakiego jesteście wyznania, życzymy Państwu spokojnego czasu i dobrego początku Nowego Roku” . Pani ta złożyła kwieciste życzenia muzułmanom z okazji ramadanu oraz żydom z okazji święta Chanuki. Katolikom już takich życzeń nie złożyła, jakby niewarci byli tego, albo życzenia z okazji narodzenia Bożego Syna negatywnie ją stygmatyzowała albo upośledzała i wykluczała z klub poprawnych, a raczej zidiociałych politycznie. Życzyła owa kobieta jakiegoś spokojnego czasu i dobrego początku Nowego Roku i tylko Nowy Rok nie został przemilczany bowiem nie ma w nim nic z katolicyzmu, za to Boże Narodzenie, Betlejem i Święta Rodzina zostały amputowane jako niechętnie widziane przez żydów i muzułmanów. Ramadan i Chanuki nie ma prawa nam się nie podobać, nam katolikom!

No i jest jeszcze poradnik jaki Związek Nauczycielstwa Polskiego, piórem pani Magdaleny Goetz, stworzył na potrzeby obchodzenia Bożego Narodzenia w klasie i szkole w taki sposób aby nie razić niewierzących i innowierców. W tym momencie prezentuję przedruk z wPolityce.pl dotyczący niniejszego zagadnienia: Zamiast obchodzenia w klasie świąt religijnych – zajęcia integracyjne lub twórcze zorganizowane wokół tematyki zimy i Nowego Roku. Obchody religijne mogą odbyć się wtedy na katechezie. Zamiast jasełek – przedstawienie odnoszące się do zimy czy Nowego Roku. Zamiast uroczystości w duchu jednej religii – zabawy, prezentacje, rozmowy czy zajęcia plastyczne przybliżające dzieciom z równym szacunkiem różne wyznania i światopoglądy. Można tu włączyć informacje związane z wierzeniami starosłowiańskimi (22 grudnia przypada przesilenie zimowe związane ze Świętem Godowym). Zamiast sformułowań typu „Święta Bożego Narodzenia są dla nas wszystkich szczególnym przeżyciem”, lepiej powiedzieć/napisać: „wszystkim tym, którzy obchodzą święta Bożego Narodzenia, składamy serdeczne życzenia.” Świąteczne dekorowanie szkoły i klasy – z umiarem, bez wyraźnie religijnych motywów (np. mniej kontrowersji może budzić choinka niż szopka – warto to omówić) lub też z udziałem symboli różnych religii; a najbezpieczniej – neutralnie (np. płatkami śniegu, watą, szyszkami, lampkami, gałązkami drzew iglastych, zimowymi scenkami z bajek itp.). Interesująca może być też informacja, że w afrykańskiej diasporze świata zachodniego obchodzone jest tygodniowe święto Kwanzaa, upamiętniające afrykańskie dziedzictwo w kulturze amerykańskiej, wiążące się z potem i obdarowywaniem prezentami. (…). Może się okazać (o zgrozo - red.), że w klasie jest 100 proc. Dzieci o wyznaniu rzymskokatolickim.(…). Nawet wtedy jednak należy dać dzieciom i młodzieży niereligijną alternatywę. Szkoły publiczne to instytucje świeckie, a dziec i młodzież mają prawo do wolności sumienia. 

Tak właśnie wygląda okres przedświąteczny. Tak wyglądają nasze sklepy, reklamy i szkoły. Nawet my sami ulegamy owej sterowanej bezbożności, a przede wszystkim bezideowości naszego bytowania choćby w ten sposób,że życzymy sobie "wesołych świąt, ..." - ch...... wie jakich bowiem pośpiech, niechlujność i właśnie owa bezideowość hodowane w nas od dekad przez komunistów, ich agenturę i polszewików liberałów, takimi nas ukształtowała, że nawet słowa: "...Bożego Narodzenia" nie chce nam się dodać. Pozostawiamy je w domyśle, bowiem obdarowany życzeniem wesołych świąt z pewnością wie jakich świąt ono dotyczy. Będziemy tak obcinać tą drugą część życzeń, owo Boże Narodzenie właśnie, tak jak czynią reklamy, aż któreś z pokoleń uzna że narodziny Dzieciątka Jezus nie jest nam do niczego potrzebne i, że wystarczą same święta. Mam nadzieję, że czasów tych nie dożyję, ani ja, ani żona moja ani dzieci...

Jednak obok owej niechlujności i bezideowości zwalniających z głębszych przeżyć i refleksji jest także świadome działanie, świadome uderzanie w naszą katolickość i chrześcijaństwo. Koncerny i korporacje czynią to programowo bowiem Boże Narodzenie odbierałoby im patent na wszystkoizm handlowy. najzwyczajniej pewnych rzeczy robić by po prostu nie wypadało, a pręgierz opinii publicznej ograniczałby zyski. Wystarczy jednak wyprzeć Boga aby przestały istnieć hamulce, a konsumpcjonizm mógł rozdąć się do niewyobrażalnych rozmiarów, co dzieje się od wielu lat. Novum jednak jest powstanie korporacji świadomych wojowników o laicyzacje świąt o poniechanie "katolickiego zabobonu" i parafrazując słowo: zaszlachtowanie - zeświecczenie wszystkiego, co w przestrzeni publicznej jest chrześcijańskim, a w szczególności katolickim rytem ze Świętami Bożego Narodzenia i Zmartwychwstania Pańskiego w szczególności. W Boże Ciało przeszkadzają procesję w Boże Narodzenie narodziny Pana a w Wielkanoc Jego Zmartwychwstanie, przeszkadzają bo zmuszają do myślenia innego niż to korporacyjne, pragnienia innych rzeczy niż te, które dają korporacje i przedstawiają miłość prawdziwą i dobrą, a nie genderowo zdegenerowaną - homoseksualną i perwersyjną.

Czasami, niemal organicznie pragnę świata podzielonego na nas i na nich. Niech w jednym będą Rabieje i Trzaskowcy, Środy i Nowickie w drugim ci, dla których ważna jest wiara, nadzieja i miłość oraz Bóg Honor i Ojczyzna, licząc, że większość wyznaje własnie takie wartości, życzę Państwu zdrowych, wesołych świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku.


Gniewny i staram się być sprawiedliwym.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura