89 obserwujących
1280 notek
1346k odsłon
699 odsłon

Polexit - konsekwencje

Wykop Skomentuj18

Nie było chyba w polskiej historii oficjalnego dokumentu bardziej nasyconego patriotyzmem i umiłowaniem wolności i suwerenności niż akt założenia Konfederacji Targowickiej:


Żądania nasze są, aby Rzczplta udzielną, samowładną, niepodległą, w granicach całą została, bo od wieków nikomu podległą i czyją własnością, dziedzictwem, nie była.

- Żądamy wolności, narodowi naszemu przyzwoitej, bo w niej przodkowie nasi od wieków żyli, bośmy się w niej porodzili i umierać chcemy.

- Żądamy spokojności wewnętrznej, trwałego z sąsiadami pokoju, bo szczęśliwości, bezpieczeństwa własności, nie zamieszania wojen szukamy.

- Żądamy sobie utwierdzić rząd republikański, bo do innego przywyknąć nie zdołamy, bo inny niepokój i ruinę przynieść nam tylko może.


Nie było większych patriotów, z ustami wypchanymi gorętszymi zapewnieniam miłości ojczyzny, niż posłowie - przeciwnicy Konstytucji 3 Maja. Jeden z posłów, Jan Suchorzewski, rzucał się do stóp króla i groził w razie uchwalenia konstytucji: „Zabiję własne dziecię, aby nie dożyło niewoli, którą ten projekt krajowi gotuje”


Aż do dzisiaj, bo oto w akcie bezwstydnej podłości usztafirowanej na obrończynię suwerenności i udrapowanej na redutę straży niepodległości obecni w Sejmie posłowie tzw Zjednoczonej Prawicy i 5 posłów Kukiza poparli rządowy projekt, dając premierowi carte blanche na ewentualne zerwanie rozmów budżetowych z UE i złożenie liberum veto w parlamencie unijnym, jednocześnie zwalniając go od ewentualnej odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu. 

Wszystko to jedynie po to, by mogli mieć wolne ręce w niszczeniu polskiej praworządności wicepremier Jarosław Kaczyński, do niedawna szary poseł, opętany żądzą władzy, bo do niczego innego w życiu prywatnym nie doszedł i jego następca, szykujący się do symbolicznego morderstwa na poprzedniku, minister rozprawy ze sprawiedliwością Zbigniew Ziobro, nieudany prawnik. Obaj napędzani pragnieniem zemsty, czemu widomie i wielokrotnie dali wyraz.

Dla zaspokojenia swojej nienasyconej żądzy narkotyku władzy i nigdy nienażartych ambicji obaj prowadzą Polskę ku katastrofie. Kształty klęski da się wyobrazić, przebieg w zarysach naszkicować, nikt nie będzie mógł powiedzieć, że nie wiedział, że nie był napominany do opamiętania, że nie był ostrzegany. Szczegóły, oczywiście, są ukryte we mgle, nieostre, będą się ujawniać w miarę upływu czasu, dni, miesięcy, lat.

W ocenach działań niektórych polityków walczą ze sobą dwie opinie - że są podli lub że są głupi, jakby jedno wykluczało drugie. Ostatnio jednak zacząłem się przychylać do zdania, że tak, jak są podli w walce o władzę między sobą, tak są na pełnej ignorancji głupi, gdy mowa o gospodarce, polityce zagranicznej. Tylko w pełnej fuzji podłości i głupoty można zrozumieć najazd polityków na specjalnie dla nich tworzone stanowiska w spółkach skarbu państwa, te obajtekizację banków, rafinerii, orlenów - wszystkiego, co PiS dostał w łupie - miernymi politykami na miarę gminy i powiatu, ich żonami, dziećmi, pociotkami, kochankami.

Tylko połączenie skrajnej durnoty ze śliską podłością jest wytłumaczeniem wykwitów intelektualnych europosłanki Beaty Kempy:

Beata Kempa o budżecie UE: Nie przeceniajmy tych środków

Oczywiście jest to spora kwota, którą przez lata otrzymaliśmy, szczególnie jeśli idzie o naszą infrastrukturę techniczną, ale tak naprawdę potencjał naszego kraju buduje nasz budżet, nasze PKB, które się świetnie rozwijało - powiedziała europosłanka Beata Kempa, komentując polskie weto ws. środków z budżetu Unii Europejskiej.

Janusza Kowalskiego:

Polska stworzy własny fundusz odbudowy? Kowalski: Nie widzę problemu

image


Premiera Morawieckiego, który przypisuje sobie zasługi w polskim wzroście gospodarczym w latach 2015-2020

https://twitter.com/PremierRP/status/1329458890002587662

image

To wszystko są głupoty, kłamstwa, manipulacje. Beata Kempa nie wie co mówi, Janusz Kowalski mówi co mu ślina na język przyniesie, Kancelaria Premiera manipuluje, bo takie dostała wytyczne.

Wreszcie Zbigniew Ziobro:

„Myślę, że gigantyczne straty mogą wynikać dla takich krajów jak Holandia czy Francja w sytuacji, kiedy polski rynek byłby zamknięty dla tych państw i gdybyśmy wprowadzili cła. Proszę pamiętać, że rocznie bogate kraje UE wyprowadzają z Polski dużo, dużo większe pieniądze, niż te które uzyskujemy w ramach dopłat unijnych. Dopłaty unijne są mechanizmem rekompensującym” – mówił w poranku rozgłośni katolickich „Siódma9” minister Zbigniew Ziobro.

Zanim przejdę do omówienia głupstw, manipulacji i kłamstw zawartych w tej krótkiej wypowiedzi mam pytanie do czytelników: Ufacie publikacjom wPolityce i koledze blogerowi Kuźmiukowi? Bo właśnie z tych źródeł chcę zaczerpnąć przygarść cytatów. Otóż 18 listopada GUS opublikował powtórzone przez wPolityce i Kuźmiuka dane statystyczne polskiego obrotu towarowego za 3 kwartały obecnego roku (bez eksportu i importu usług, a to dodatkowe kilkadziesiąt miliardów złotych). Z danych tych wynika bardzo dobry stan polskiego handlu zagranicznego, zwłaszcza z Unią Europejską.

Wykop Skomentuj18
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka