Wróg Ludu
GazetaPolska
286 obserwujących
767 notek
1617k odsłon
440 odsłon

Czas na wielki finał

Wykop Skomentuj13

 W chwili, gdy piszę ten komentarz, sondaże, na które warto zwracać uwagę, dają Andrzejowi Dudzie około 45 proc. poparcia w I turze i nieznaczną wygraną w II turze. To oznacza, że jest jeszcze szansa na wielkie zwycięstwo już 28 czerwca i zakończenie najdłuższego w historii maratonu wyborczego, tak długiego, że jeden kandydat musiał biec ze zmianą. Ale niestety jest też prawdopodobieństwo przegranej w II turze. Jak zwykle wszystko zależy od Państwa. Klubowicze „Gazety Polskiej” to kilkanaście tysięcy osób. Czytelnicy „GP” (każdy egzemplarz czytają średnio ponad dwie osoby) to około 50 tysięcy. Nasze portale, głównie niezalezna.pl i telewizjarepublika.pl, przeglądają tygodniowo dwa-trzy miliony osób. To bardzo dużo i daje wielkie możliwości. Zwycięstwo w I turze zależeć będzie od zmobilizowania przez nas kilkuset tysięcy osób. Jest to w zasięgu ręki.

Każdy z nas powinien wykonać kilka telefonów do swoich znajomych, przyjaciół, rodziny. Wysłać trochę esemesów i maili nakłaniających do głosowania. Dać na przykład ten numer „GP” paru osobom, bo w nim wyjaśniamy, jaka jest stawka w tych wyborach. A ona jest ogromna, bo chodzi nie tylko o przyszłość Polski, lecz także całej Europy. To już widać po zaproszeniu od prezydenta Donalda Trumpa dla prezydenta Andrzeja Dudy. Stoimy w historycznym momencie i wiele tu od nas zależy.

Nikt Państwu nie obieca, że to koniec walki, ale logicznie rzecz biorąc, powinny nastąpić po tym trzy lata stabilizacji politycznej, a wokół Polski – geopolitycznej. Na świecie spokojnie nie będzie. U nas, przy dużej obecności amerykańskiej – tak.

Ważne jest, by pilnować też wyborów, o czym pisze Dorota Kania. Mamy pracowity tydzień i wykorzystajmy go jak najlepiej dla Polski.

I mój prywatny apel. W ciszy wyborczej nie można prowadzić agitacji, ale wolno być dumnym z Polski i podkreślać wagę chwili. Mamy prawo przyczepić sobie biało-czerwony znaczek czy wywiesić polską flagę. Może niech to będzie znak rozpoznawczy, że jesteśmy razem. Unikajmy za wszelką cenę agresji. Raczej wyciągnijmy rękę do tych, którzy są pogubieni. Niech to będzie czas pokoju. Naszą postawą świećmy przykładem szacunku i odpowiedzialności. A przede wszystkim idźmy głosować.

 Tekst pochodzi z najnowszego tygodnika „Gazeta Polska” nr.26; data: 24.06.2020.

Wykop Skomentuj13
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka