Blog
wróg ludu
Tomasz Sakiewicz
Tomasz Sakiewicz redaktor naczelny Gazety Polskiej i Gazety Polskiej Codziennie
286 obserwujących 652 notki 1540821 odsłon
Tomasz Sakiewicz, 12 lipca 2017 r.

Pospolite ruszenie

315 5 0 A A A

W relacjach z wizyty Donalda Trumpa w polskich i zagranicznych mediach podkreślano masowy udział klubów „Gazety Polskiej”. Bardzo dobrze było to widać w TVP Info i Republice (jedynym wyjątkiem jak zwykle były „Wiadomości”). Względy bezpieczeństwa nie pozwoliły na wniesienie większej liczby transparentów, ale i tak kluby dostrzegano choćby dzięki naszym koszulkom.

Warto zwrócić uwagę na niezwykłe zjawisko, jakim jest ruch klubów. Jest on oczywiście silnie połączony z naszymi mediami, ale ma własne struktury organizacyjne i własnych liderów. Kluby są pospolitym ruszeniem broniącym polskich interesów. Działają pokojowo i używają przede wszystkim perswazji. To bardzo ważne, bo tysiące ludzi dzięki nim mogły realizować się, służąc Polsce i lokalnym społecznościom. Klubowicze bardzo rzadko spotykają się w jednym miejscu (funkcjonują na całym świecie od Australii, Żytomierza przez Warszawę, Berlin, Hamburg, Paryż, Madryt, Londyn aż do Nowego Jorku, Filadelfii i Chicago).  Dlatego ich siłę widać tylko w momentach szczególnych. To prawda, że wielu naszych klubowiczów jest aktywnymi członkami PiS i czasem występują w podwójnych rolach. Jednak zdecydowana większość do żadnej partii nie należy. Udzielili wsparcia PiS, wierząc w dobrą zmianę i choć w regionach jest różnie, w kluczowych sprawach się nie zawiedli. Kluby faktycznie nie mają jednego dowódcy. Ryszard Kapuściński pilnuje przestrzegania karty klubów i koordynuje działania w Polsce i na świecie. Nie narzuca jednak sposobu działania. Dzięki temu nie ma też walki o władzę. Jeżeli ktoś chce założyć na swoimi terenie drugi klub, to może to zrobić. Ta formuła idealnie odpowiada polskiej duszy. Nigdy nie obrażałem się o to, że nasze media mają łatkę różniących się od innych. Opierają się na aktywności czytelników i widzów, wśród których awangardę stanowią właśnie klubowicze. Wielu z nich współredaguje te media, wielu innych współtworzy polską rzeczywistość. Nie jesteśmy jedyni. Istnieje ogromny ruch związany z Radiem Maryja, bez którego pewnie te zmiany nie byłyby możliwe. Z drugiej strony nie widzę powodu, aby umniejszać darmowy wysiłek tysięcy ludzi. Nie bierzemy udziału w żadnych partyjnych grach. Nie prosiłem nawet klubów o pomoc w zdobywaniu reklam. Choć pewnie przełamałoby to do dziś bardzo silną, a w przypadku niektórych spółek skarbu państwa, niezrozumiałą dla mnie blokadę. Prosimy klubowiczów o pomoc w sprawach naprawdę ważnych. Dzisiaj zwracam się z apelem o promowanie przemówienia wygłoszonego w Polsce przez Donalda Trumpa. Niech świat o nas usłyszy (szczegóły niezalezna.pl).Tekst pochodzi z najnowszego tyg."Gazeta Polska" nr 28/2017 12.07.2017

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

autor Bajek dla Marysi i Alicji, współautor książek Układ i Flaki z nietoperza oraz Partyzant wolnego słowa. www.gazetapolska.pl www.niezalezna.pl ur.31.12.1967. w latach osiemdziesiątych działał w ruchu Oazowym i Muminkowym opiekujacym się dziećmi z upośledzeniem umysłowym. Uczestnik organizacji opozycyjnych, w tym kosnpiracyjnych struktur w liceach na warszawskim Żoliborzu, Ruchu Katolickiej Młodzieży Niepodległościowej, NZS wydział psychologii. Współpracownik ukazujacych się w drugim obiegu "Słowa Niepodległego" i "Wiadomości Codziennych". W 1989 r. wspólzałozyciel ZChN. Wycofał się z polityki w 1991 i zajął dziennikarstwem. 1991-1992 dziennikarz "Nowego Świata", 1992 założyciel "Gazety Polskiej", następnie wieloletni szef działu ekonomicznego, a potem krajowego. Od 2005 r. redaktor naczelny. Prowadził wiele audycji w Polskim Radiu i TVP, w tym "Pod prasą, "Rozmowy Jedynki", "Trójka po trzeciej". Od 2011 red. nacz. Gazety Polskiej Codziennie, współzałożyciel Telewizji Republika.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @MIKKER Wypisuje Pan kompletne bzdury. Żaden Solorz niczego nam w programie nie zarzuca. A...
  • @PYZOL Nie wiem do Kogo Pani zwracała się z pytaniem o problemy techniczne. Generalnie staramy...
  • @Ufka Niestety nie było nawet cienia szansy. Próby załatwienia spotkania przez osoby zaufane...

Tematy w dziale Polityka