11.04 opublikujemy materiały IPN dotyczące Zygmunta Solorza. Wybór dokumentów ukaże się w wydaniu papierowym Gazety Polskiej, a pełna teczka w wydaniu internetowym. Nie mam wątpliwści co do wniosków płynących z lektury tych dokumentów. O zarzutach wobec Solorza wspominała wczesniej Misja Specjalna i Nasz Dziennik. Postanowilismy je sprawdzić w IPN.
W IPN zachowało się 88 stron dokumentów. Solorz został zwerbowany 18 października 1983 r. Podpisał umowę o współpracy ze służbą wywiadu PRL. Współpracę zerwała SB w czerwcu 1985 r., gdy Solorzem zainteresowała się zachodnioniemiecka policja. Z prawie dwuletnich spotkań z Solorzem zachowały się raporty oficerów SB.W początkowej fazie współpracy SB uważała go za cenne źródło informacji.
Autor Bajek dla Marysi i Alicji, współautor książek Układ i Flaki z nietoperza oraz Partyzant wolnego słowa.
www.gazetapolska.pl
www.niezalezna.pl
www.GPCodziennie.pl
www.TelewizjaRepublika.pl
ur.31.12.1967.
W latach osiemdziesiątych działał w ruchu Oazowym i Muminkowym opiekującym się dziećmi z upośledzeniem umysłowym. Uczestnik organizacji opozycyjnych, w tym konspiracyjnych struktur w liceach na warszawskim Żoliborzu, Ruchu Katolickiej Młodzieży Niepodległościowej, NZS wydział psychologii.
Współpracownik ukazujących się w drugim obiegu "Słowa Niepodległego" i "Wiadomości Codziennych". W 1989 r. współzałożyciel ZChN.
Wycofał się z polityki w 1991 i zajął dziennikarstwem.
1991-1992 dziennikarz "Nowego Świata",
1992 założyciel "Gazety Polskiej", następnie wieloletni szef działu ekonomicznego, a potem krajowego.
Od 2005 r. redaktor naczelny. Prowadził wiele audycji w Polskim Radiu i TVP, w tym "Pod prasą, "Rozmowy Jedynki", "Trójka po trzeciej". Od 2011 red. nacz. Gazety Polskiej Codziennie, współzałożyciel Telewizji Republika.
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Polityka