Blog
wróg ludu
Tomasz Sakiewicz
Tomasz Sakiewicz redaktor naczelny Gazety Polskiej i Gazety Polskiej Codziennie
287 obserwujących 681 notek 1561695 odsłon
Tomasz Sakiewicz, 1 maja 2007 r.

Prowokacja w Poznaniu?

Na prośbę uczestników manifestacji w Poznaniu zamieszczam ich pilne oświadczenie. Wyglada na to, że potrzebują pomocy mediów.

Akcja Alternatywna Naszosc stanowcza zaprzecza klamstwom policji na temat przebiegu wydarzen podczas happeningu 1 maja. Zarzut sluzb prasowych poznanskiej policji dotyczacy tego, ze jeden z uczestnikow happeningu Naszosci uderzyl policjanta, jest wyssany z palca. Filip Rdesinski, ktoremu policja postawila taki zarzut, zostal pobity przez policjantow i na komisariacie zazadal przybycia lekarza – prawdopodobnie trafil do szpitala. Jedyne co robil, to wyrywal sie z powodu bolu, gdy policjanci wykrecali mu rece.

Rdesinski nie jest jedyna osoba pobita przez policjantow. Jednemu z uczestnikow happeningu policjant przygial glowe do ziemi i uderzyl z "kolanka" w twarz. Piotrowi Lisiewiczowi policjant celowo bardzo bolesnie wykrecil kciuka, ktory jest obecnie mocno spuchniety. Policjanci "bawili się" tez w kopanie otoczonych czlonkow Naszosci. Po kopnieciu zaprzeczali temu, co zrobili, mowiac, ze nic sie nie stalo. Interwencja policji nastapila w momencie gdy wiec SLD jeszcze się nie zaczal – zgodnie z prawem o zgromadzeniach nastepuje to dopiero po "otwarciu zgromadzenia", do ktorego jeszcze nie doszlo.

Na komisariacie policjanci potraktowali uczestnikow happeningu w sposób nieslychanie chamski – uderzali ich w reke, popychali, grozili wielokrotnie pobiciem i ponizali - "możesz dostac lomot", "ja ci pokaze jak umiem uderzyc", "wygladasz jak smiec", "masz gabke zamiast mozgu", "umyj się", "skad się wzieles" z dworca?".

Zatrzymanym policjanci kazali dwie godziny stac pod sciana na bacznosc, zakazujac opierania się o nia oraz rozmow. Osobom potrzebujacym pomocy lekarza policjanci odpowiadali kpiaco "my tu wszyscy jestesmy lekarzami".

Wiecej informacji: Piotr Lisiewicz 660 73 83 72

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

autor Bajek dla Marysi i Alicji, współautor książek Układ i Flaki z nietoperza oraz Partyzant wolnego słowa. www.gazetapolska.pl www.niezalezna.pl ur.31.12.1967. w latach osiemdziesiątych działał w ruchu Oazowym i Muminkowym opiekujacym się dziećmi z upośledzeniem umysłowym. Uczestnik organizacji opozycyjnych, w tym kosnpiracyjnych struktur w liceach na warszawskim Żoliborzu, Ruchu Katolickiej Młodzieży Niepodległościowej, NZS wydział psychologii. Współpracownik ukazujacych się w drugim obiegu "Słowa Niepodległego" i "Wiadomości Codziennych". W 1989 r. wspólzałozyciel ZChN. Wycofał się z polityki w 1991 i zajął dziennikarstwem. 1991-1992 dziennikarz "Nowego Świata", 1992 założyciel "Gazety Polskiej", następnie wieloletni szef działu ekonomicznego, a potem krajowego. Od 2005 r. redaktor naczelny. Prowadził wiele audycji w Polskim Radiu i TVP, w tym "Pod prasą, "Rozmowy Jedynki", "Trójka po trzeciej". Od 2011 red. nacz. Gazety Polskiej Codziennie, współzałożyciel Telewizji Republika.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @MIKKER Wypisuje Pan kompletne bzdury. Żaden Solorz niczego nam w programie nie zarzuca. A...
  • @PYZOL Nie wiem do Kogo Pani zwracała się z pytaniem o problemy techniczne. Generalnie staramy...
  • @Ufka Niestety nie było nawet cienia szansy. Próby załatwienia spotkania przez osoby zaufane...

Tematy w dziale