3 obserwujących
103 notki
253k odsłony
  2581   0

Dosyć tej szopki

Protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów trwa. W dniu dzisiejszym minister Rafalska rozmawiała ponownie z protestującymi, ale porozumienia nie ma.

Z całą pewnością trzeba pomóc osobom niepełnosprawnym, po to między innymi zatrudniamy polityków, żeby pomagali najsłabszym, od tego są. Tylko dlaczego nie prowadzi się rozmów za zamkniętymi drzwiami BEZ KAMER, a zamiast tego wystawia się biednego chorego chłopaka i szantażuje moralnie. Nie tak to się powinno odbywać. Nie wyobrażam sobie jechać do Sejmu ze swoim ukochanym autystycznym Siostrzeńcem, który nigdy nie będzie samodzielny i stawiać Go przed kamery. Trzeba wypracować wspólnie projekt zmian i szybko go uchwalić, a nie robić cyrk przed kamerami. Rozumiem, że po tym jak Tusk i spółka olali niepełnosprawnych, to teraz nie ufa się rządzącym. Jasne, na słowo nie można wierzyć, ale przecież ten rząd nie tylko mówi, ale przede wszystkim realnie pomaga poszczególnym grupom społecznym. Najsłabszym powinno się pomagać w pierwszej kolejności i mam nadzieję, że jak najszybciej dojdzie do porozumienia. Rząd PO-PSL miał niepełnosprawnych głęboko w czterech literach, Zjednoczona Prawica naprawia wieloletnie zaniechania. Uchwalona została już ustawa podnosząca rentę socjalną do 100 proc. kwoty najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. Uchwalono też ustawę wprowadzającą szczególne uprawnienia w dostępie do świadczeń opieki zdrowotnej, usług farmaceutycznych oraz wyrobów medycznych dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności.

Wiarygodność jest niezwykle istotna. Obecny rząd już udowodnił, że można mu ufać i dotrzymuje obietnic. Żeby było jasne, jestem za pomocą dla osób niepełnosprawnych, absolutnie. Nie może jednak być tak, że stawia się przed kamery niepełnosprawnego chłopaka, a jak zaczyna płakać to obwinia się minister Rafalską. Tak grać dziećmi się nie powinno. Tak się nie godzi!

Trzeba pomóc, najsłabszym w pierwszej kolejności. Moim skromnym zdaniem lepiej by było najpierw dać pieniądze niepełnosprawnym, potem wydawać pieniądze na wyprawki szkolne. Nie jestem za socjalnym państwem w ogólności, pomagać trzeba tym najsłabszym, chorym, niepełnosprawnym, natomiast pozostałym zamiast dawać pieniądze, lepiej obniżyć podatki. Czyli zamiast dawać pieniądze, lepiej mniej ich zabierać.
To oczywiście skromne zdanie Witowskiego.
Słów posła Żalka nie skomentuję. Lewa strona sceny politycznej mówiła identycznie o programie 500+. Poseł niepotrzebnie dołączył do tego intelektualnego grona.

Podsumowując. Rozmowy dorosłych ludzi bez kamer, a nie krzyki i spanie na korytarzu. Przecież jak komuś z protestujących coś się stanie, to czyja to będzie wina? Nie można igrać ludzkim zdrowiem. Ludzie kochani, tak się tego nie załatwia...

Lubię to! Skomentuj120 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo