Tak, tak - nie, nie
Prawda nie leży pośrodku. Prawda jest Absolutem. Każdy z nas ma swoją małą prawdę, której prawdziwość jest na miarę jej właściciela. Cząstkowa, tymczasowa prawda, która często bywa kłamstwem. Szukajmy Prawdy a Ona nas wyzwoli.
1 obserwujący
231 notek
93k odsłony
2432 odsłony

Strachy na ajatollachy

Wykop Skomentuj47

Na świecie jest tylko trzech przywódców, którzy mają coś do powiedzenia w globalnej polityce. Jest to trzech prezydentów, Trump, Putin, Jinping. Ludzie ci trzymają w swych rękach realną władzę, popartą siłą militarną, i w razie potrzeby nie wahają się tej siły użyć. To odróżnia ich od np. włodarzy EU, którzy swymi nieudolnymi rządami doprowadzili zarządzane struktury do stanu permanentnego kryzysu. Nie radzą sobie ani z problemami wewnętrznymi ani zewnętrznymi. Europę można zająć bez jednego strzału tylko za pomocą fali nieuzbrojonych (jeszcze) tzw. uchodźców. 

Poznałem kiedyś pewnego Persa z Teheranu. Uciekł z kraju przed rewolucją islamską. Wg relacji tego Persa szach Pahlawi nie dogadał się z korporacjami w sprawie cen ropy i został wymieniony na, wydawało się analitykom, spolegliwego wobec USA, religijnego dysydenta Chomeiniego. Wspomniany człowiek okazał się wilkiem w owczej skórze, który bardzo szybo wykiwał amerykańskich sprzymierzeńców, gdy tylko dorwał się do władzy. I tak jedna z większych operacji służb specjalnych wuja Sama okazała się brzemienną w skutkach klęską. 

Wydaje się, że czas religijnego państwa w Iranie dobiega końca. Kraj ten trawi, dzięki sankcjom gospodarczym, kryzys, a sam reżim ajatollachów pozostaje u władzy tylko dzięki wewnętrznej kontroli oraz dość skutecznemu aparatowi represji. Widowiskowa eradykacja jednego z najwyższych generałów Iranu jest jasną wiadomością dla rządzących tam mułłów. Każdego z was może spotkać to samo. 

Wykop Skomentuj47
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka