Zrzut z ekranu
Zrzut z ekranu
Tymoteusz Bojczuk Tymoteusz Bojczuk
121
BLOG

Ranking wolności – gorsze wyniki Polski

Tymoteusz Bojczuk Tymoteusz Bojczuk Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 8

“W tegorocznym rankingu Freedom in the World Polska uzyskała 81 punktów na 100. Wśród sklasyfikowanych krajów daje nam to dopiero 69. miejsce. W Unii Europejskiej niżej są tylko Bułgaria (79 pkt) oraz Węgry (66 pkt). Turcja zdobyła 32 pkt, Rosja 16 pkt, a Chiny ledwie 9 pkt - analizuje ranking money.pl.”

Tyle o Polsce. Ciekawe jednak jak prezentuje się sam ranking Freedom in The World oraz jego gospodarz Freedom House.

Okazuje się, że obecnie głównym darczyńcą wpłacającym środki do Freedom House jest firma Google, o której z kolei Amnesty International informuje:

„Jednak działanie platform Google i Facebook wiąże się z problemami. Model biznesowy firm oparty na nadzorze jest z natury niezgodny z prawem do prywatności i stanowi zagrożenie dla szeregu innych praw, w tym wolności opinii i wypowiedzi, wolności myśli oraz prawa do równości i niedyskryminacji.”

Ponadto w Stanach również zgłaszane są nadużycia:

„„Prawda jest taka, że ​​wbrew oświadczeniom Google nadal systematycznie obserwuje klientów i czerpie zyski z danych klientów. Śmiałe wprowadzanie w błąd Google stanowi wyraźne naruszenie prywatności konsumentów”

Innymi słowy największym sponsorem organizacji mierzącej wolności obywatelskie jest firma-podglądacz, która na sumieniu ma tych wolności naruszanie. Słodka hipokryzja.


https://next.gazeta.pl/next/7,151003,29817641,wykres-prawde-ci-powie-zmierzamy-tam-gdzie-sa-wegry-a-potem.html#do_w=52&do_v=478&do_st=RS&do_sid=604&do_a=604&s=BoxBizLink&do_upid=478_t&do_utid=29817641&do_uvid=1685476563078

https://www.amnesty.org/en/documents/pol30/1404/2019/en/

https://freedomhouse.org/report/freedom-world

https://www.newsweek.com/google-accused-constant-surveillance-deceptive-methods-maintain-access-user-data-1672183

Tymoteusz Bojczuk (ur.1976) jest filozofem kultury i cywilizacji, himalaistą i podróżnikiem. Publikował eseje w „Aspektach”, „AlboAlbo”, „Ibidem” i „Pulsie”. Absolwent filozofii na Uniwersytecie Śląskim. Autor książki Element Wmówiony oraz Słownika psycholingwistycznego języka polskiego z komentarzem.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura