Blog
myśli rozczochrane
Ufka
Ufka koty mają mnie
458 obserwujących 1691 notek 4598627 odsłon
Ufka, 31 lipca 2017 r.

Wyhamujcie!

Jeszcze liżę rany - patrz poprzednia notka - ale żyć politycznie trzeba dalej. No i nie tylko mnie trafia szlag.

Nie mam ochoty rozważać co było przyczyną weta. Czy błędy legislacyjne, czy zaszłości między Andrzejem  Dudą i panem Ziobro czy jeszcze inne sprawy. Jednak wywiad z ministrem Ziobro w tygodniku Sieci jest po prostu skandaliczny. Pojęcia też nie mam dlaczego panowie Karnowscy postanowili go opublikować. Może sprzedaż jest lepsza kiedy PiS jest w opozycji?

Solidarna Polska miała własną drogę polityczną, którą każdy zna.Zawsze byłam zdziwiona, że aż tyle zyskał - na ośmiu posłów ma pięciu, którzy zajmują ważne stanowiska - minister, wiceministrowie, szefowa gabinetu pani Premier. Czyli mnóstwo do stracenia w razie zerwania koalicji.

Owszem, kancelaria Prezydenta też podgrzewała nastroję - wcześniej rzecznik Łapiński, teraz pan Szczerski, który chce wciągnąć w spór panią Premier. Rozumiem zdenerwowanie, ale co niby ma zrobić pani Szydło? Zdymisjonować ministra? Rozwalić koalicję?

Wiem za to jak reagują wyborcy Prezydenta i PiSu. Odetchnęli po wystąpieniu PJK w telewizji Trwam i uważają podobnie. Trzeba żyć razem, nawet jeżeli  czasami będzie to tzw szorstka przyjaźń. Prezydent podjął zobowiązanie, czyli przygotowanie ustaw w sprawie SN i KRS. Najważniejsza dla zwykłych ludzi, czyli ustawa o ustroju sądów powszechnych została podpisana. Pan Ziobro przede wszystkim powinien PRZEPROSIĆ Prezydenta a w drugiej zająć się podległą mu prokuraturą. Chyba najlepiej się tam nie dzieje skoro sprawy reprywatyzacyjne zostały przekazane na wszelki wypadek do Wrocławia.

Wszyscy z PiSu i rządu powinni Prezydentowi okazywać szacunek. A On też mógłby przestać rozmawiać z PiS, z rządem  przez członków swojej kancelarii. Dwa lata, a jeśli pójdzie dobrze to jeszcze rok w następnej kadencji trzeba przeżyć razem. I te lata powinny być dobrze przepracowane dla Polski. Osiem lat - licząc tylko kadencję PO zostało stracone. Na więcej nas po prostu nie stać.

Opublikowano: 31.07.2017 16:28. Ostatnia aktualizacja: 31.07.2017 16:39.
Autor: Ufka
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

image
Ufka we własnej osobie :)
Skąd Locations of visitors to this page czytacie
A tyle web tracker czyta teraz :)
IPN5/
" />
Złota myśl RRK
PSL nie musi - PSL CHCE! Nie opuszcza się zwycięzcy - co najwyżej można się z nim targować i więcej uzyskać. A co ma PiS do zaoferowania PSL? Swoją nędzną koalicję z SLD? Odpowiedz sobie sama - czy lepiej dzielić łupy na trzy, czy na dwa?

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Lchlip O to chodzi, ze tego nie powiedział. Tylko cieszył się, ze taki sprytny. Sędzia SN!
  • Witam Księdza na Salonie!  A co do notki? Kościół przeżywał gorsze rzeczy, a ja wierzę w...
  • @jce Ja teraz będę miała ubaw jak "pokorni" będą się wycofywać ????

Tematy w dziale