Blog
myśli rozczochrane
Ufka
Ufka koty mają mnie
461 obserwujących 1702 notki 4643886 odsłon
Ufka, 4 lipca 2018 r.

Godność

4292 199 1 A A A

Gdyby dzisiaj Stańczyk przeszedł się po Polsce zamiast lekarzy trafiłby na samych znawców Konstytucji. Ja do nich się niestety nie zaliczam, więc nie zabierałam głosu w sprawie ustaw sądowych.

Każdy, kto czyta moje notki wie, że problem sądów leżał mi zawsze na sercu. No i dopóki PiS był w opozycji nawet ci z drugiej strony plota przyznawali mi rację. Bo sądy są nie tylko wolne, ale i powolne, wyroki czasami kuriozalne itd itp

Ze zmianami nie wiązałam wielkich nadziei -podobało mi się losowanie sędziów i Izba Dyscyplinarna. Nie sądziłam, aby wiele się zmieniło w SN i nie rozumiałam tej walki. Do dzisiaj.

Dzisiaj zobaczyłam coś strasznego, bo jednak pojedyncze przypadki kradzieży wiertarki to nie to. Każda branża chroni kolegów, a jak ma się immunitet to już można wszystko. 

Ale jest coś takiego jak majestat i godność sędziego Sądu Najwyższego. Gdyby pani Gersdorf w cichości domowego ogniska oglądała demonstracje pod SN i cieszyła się z ilości demonstrantów - byłoby ok. Chodzenie ze świeczkami już ok nie jest, a dzisiejsze torowanie jej drogi do SN przez Farmazona było tragiczne. Ona NIE powinna z nim się spotkać nawet na sali sądowej, bo to sprawa co najwyżej dla sądu okręgowego. 

Ale najgorsza była konferencja - jej i sędziego Iwulskiego. Ten ostatni cieszył się jak dziecko, że "wyciął numer" czyli nie podpisał pisma w sprawie uzupełnienia wniosku o przedłużenie pracy w SN o informację o swoim stanie zdrowia i w związku z tym może udawać, że o niczym nie wie.  Pani Gersdorf z kolei dała do zrozumienia, że po powrocie z urlopu być może pójdzie na L-4. Słuchałam tego z osłupieniem. Gdybym miała coś do powiedzenia żadna zmiana ustawy byłaby mi niepotrzebna. Sędzią może być tylko osoba o nieskazitelnym charakterze. Powinni zostać odwołani w trybie natychmiastowym!

Opublikowano: 04.07.2018 19:34.
Autor: Ufka
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

image
Ufka we własnej osobie :)
Skąd Locations of visitors to this page czytacie
A tyle web tracker czyta teraz :)
IPN5/
" />
Złota myśl RRK
PSL nie musi - PSL CHCE! Nie opuszcza się zwycięzcy - co najwyżej można się z nim targować i więcej uzyskać. A co ma PiS do zaoferowania PSL? Swoją nędzną koalicję z SLD? Odpowiedz sobie sama - czy lepiej dzielić łupy na trzy, czy na dwa?

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @pen  No wiele osób o to apeluje
  • @takmysle  Jeśli by tak był to jeszcze gorzej - bo to by znaczyło, że nie dopełnili wielu...
  • @Animela  Ja jednak pamiętam też inną obietnicę. Też z parlamentu brytyjskiego czyli...

Tematy w dziale Społeczeństwo