44 obserwujących
503 notki
800k odsłon

Państwo Tuska - historia i teraźniejszość

Nie potrafię sobie wyobrazić w jakiej sytuacji stali prokuratorzy, śledczy i ludzie ABW po takich zeznaniach jak Marcina W. Bo być może nie wolno traktować ich bezkrytycznie - ale bez wątpienia zeznania te w 2014 roku musiały zawierać sporo prawdy - inaczej W. nie byłby wiarygodny dla śledczych. Jaki wybór mieli ludzie ówczesnych służb ? Czy właśnie nie to jest definicja tego jak "państwo psuje się od głowy" ?

Ostrożnie z tymi sędziami

Patrzę dziś na losowania sędziów do Izby Dyscyplinarnej i myślę że doszliśmy do obłędu. I choć nie jestem pewien czy była jakakolwiek szansa tego uniknąć, to widzę też - coraz wyraźniej - że jeśli Polacy za rok podziękują już PiS-owi za rządzenie Polską, to zrobią to dokładnie z tego samego powodu z jakiego 8 lat wcześniej powierzyli mu władzę.

RO.S.J.A – Rosyjska Społeczna Jednostka Antropologiczna

Społeczeństwo ukształtowane przez niemal dwa stulecia zbrodni, kłamstwa i terroru wytworzyło odrębną jednostkę etnologiczną przed którą będzie trzeba zabezpieczyć Europejczyków. Ta definicja to dziś nieuniknione zadanie dla antropologów kultury, tak byśmy za kolejną dekadę nie musieli, patrząc na masowe zbrodnie, pytać bezradnie: „jak to możliwe że w XXI wieku , ktoś …. ?”.

Walka z faszystami - społeczna misja komunisty Putina

Nie ma dziś ważniejszej sprawy niż życie Ukraińców ! Wszystko inne straciło ważność. Wszyscy to rozumieją i moje słowa są zbędne. Muszą się obronić, muszą przeżyć, dlatego broń jest dziś dla Nich podstawową pomocą humanitarną ! tak jak ubrania, dach nad głową czy leki. To bezdyskusyjne - jednak dla milionów Rosjan są przecież ... faszystami. Jak mogło do tego dojść ?

O jeden kraj za daleko

A przecież wszystko miało iść zgodnie z planem – Ukraina miała zostać zniszczona „kulturalnie”, jak przystało na Europejczyków - szantażem gospodarczym, metodami politycznymi. Nikt nie mówił o czołgach... . I tylko to się wymknęło spod kontroli, choć wyrok na Ukrainę zapadł w sierpniu 2008 roku - w Gruzji