37 obserwujących
470 notek
735k odsłon
511 odsłon

Taktyka Kidawy - Błońskiej: aureola nad pobojowiskiem

Wykop Skomentuj24

Taktyka Małgorzaty Kidawy - Błońskiej zakłada, że skala agresji w majowej kampanii prezydenckiej będzie tak absurdalna że Polacy zaczną nią już wymiotować. I wtedy ponad tym całym żenującym chamstwem, obezwładniającą awanturą pełną obelg i pomówień, wyłoni się właśnie Małgorzata - Kidawa - Błońska i - niczym Bronisław Komorowski niegdyś do Radka Sikorskiego - spokojnym łagodnym głosem powie: "kochani, wyluzujcie" - i zaapeluje o wzajemny szacunek, rozsądek, dialog itd itd.

Jaki więc będzie "program" pani Kidawy - Błońskiej, nietrudno z grubsza przewidzieć.

Bardziej mnie niepokoi to jak Koalicja Obywatelska będzie nakręcała "atmosferę"na tle  której Kidawa - Błońska rozbłyśnie kontrastem. I nie sądzę żeby był to styl jaki znamy np z niegdysiejszej prostej chamskiej agresji Niesiołowskiego - sądzę że KO postawi na nowoczesnych trzydziestoparolatków, których taki balast jak  prawdomówność czy uzasadnienie skrajnych oskarżeń wobec adwersarza nie będzie w żaden sposób ograniczał. 

Bo dla Koalicji Obywatelskiej wybór jest tylko albo - albo: albo niespotykanie dotąd chamska i agresywna kampania na tle której Kidawa - Błońska zbuduje kontrast; albo merytoryczny spokojny spór o programy i koniec marzeń dla pani Kidawy - Błońskiej.

To będzie piekło !

Wykop Skomentuj24
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka