23 obserwujących
378 notek
155k odsłon
468 odsłon

Komentarze, czyli nigdy nie wierz w gadające jamniki

Wykop Skomentuj13


image

Ilustracja do notki "Komentarze"


My, czyli ci co głosują od lat i z przekonania na PiS mamy już trochę dość kolejnych wpadek, kompromisów itp które ... mają nie przesądzać o całokształcie "dobrej zmiany" - jak Pan to ujął. Ten całokształt jest coraz bardziej obłupywany takimi właśnie "drobnostkami" i z czegoś co nam się podobało staje się produktem zastępczym, konserwatywno-podobnym.

PiS z łatwością ustępuje różnym drobnym polit-poprawnym inicjatywom ignorując fakt, że elektorat popierający go przed wdrożeniem programów socjalnych tego nie chce. Właśnie nie chcemy, żeby krok po kroku odbierano nam drobne elementy normalności. PiS miał strzec, czy wręcz przywracać normalność a nie podlizywać się polit-poprawnym elitom czy ośrodkom zagranicznym. Przecież te wszystkie koncesje nawet na moment nie zmniejszą nienawiści tych ośrodków do (dawniej) "dobrej zmiany". [...]

Stało się coś co wielu prorokowało w 2017. PiS coraz liczniej porzucają ludzie którzy wspierali go z przyczyn programowych, a zostaje mu ulotne poparcie elektoratu zadowolonego z transferów socjalnych. To zabójczy proces dla ruchu politycznego, bo taka partia znika gdy dobra passa się kończy. PiS przetrwał okres "wielkiej smuty" (2007-2015) tylko dzięki wytrwałości elektoratu programowego (ideowego, patriotyczno-konserwatywnego) - ale od 2017 go wytraca.  

*

(@Kazimierz Demokrata-Polski) "Proszę pomimo minusów także dokonania i pomyśleć jaką mielibyśmy Polskę jakby PiSu nie było." 

Rzecz w tym, że ja to słyszę od 2017. Non-stop. To przestała być formacja proaktywna, ofensywna, wdrażająca zmiany w państwie. Stała się pasywna.  

Ja na nich głosowałem bo obiecywali zmianę - a jest trwanie w okopach bez woli walki. Taka armia nie wygrywa wojen, ani nawet bitew. A ja jestem zainteresowany zmianą, modernizacją wciąż kulawego państwa.

Tymczasem mamy ekipę zadowolonych misiów oczekujących na oklaski za rutynowe zarządzanie, za przychodzenie do pracy, lub do Sejmu. A jak już coś wymyślą to tak strategiczne ustawy jak "antyprzemocowa", czy o "zwierzętach futerkowych". Nawet głupiej dekomunizacji nazw ulic nie potrafili dociągnąć do końca. Ręce opadają. Marnują swój i mój czas. Nie to popierałem.

Szeliga


==================================PiS nic pozytywnego do tej pory nie zrobiło. Wszystkie ustawy przez nich uchwalone to kontynuacja rozwoju socjalizmu i etatyzmu, który rozpoczął SLD z PSL-em, a kontynuowała PO z PSL-em. Źródła obecnego ustroju i prawa w Polsce ciągle tkwią w PRL-u i PiS w żaden sposób tego nie zmienia. Służba zdrowia, edukacja i ubezpieczenia społeczne w Polsce to nadal socjalizm w czystej postaci. Dzisiejsza III RP od początku realizuje i rozbudowuje wszystkie postulaty socjaldemokracji. Postkomuniści nadal w Polsce dobrze żyją, nikt z nich nie został osądzony i skazany. Oni nadal są materialną elitą i posiadają większość własności, którą zagrabili przy pomocy służb specjalnych. PiS nadal ich wspiera i chroni, tak jak się umówili przy okrągłym stole. Konfederacja nigdy nie zdobędzie zaufania PiS-u, bo trudno by obrońcy postkomunistów ufali tym, którzy chcą ich odsunąć od władzy.


GPS


===================


Tak, tak, PiS (Posady i Synekury) uosobieniem "prawdziwie patriotycznej Polski". Szczególnie tow. Sasin - odpowiednio tłusty i o twarzy nalanej, co jest oznaką akumulacji pisowskiego dobrobytu. Socjal i rozdawnictwo finansowane z długu u lichwiarzy, Zrównoważone Rozwoje i Zielone Łady, rozrost pogłowia biurokracji, okradanie społeczeństwa podatkami jawnymi i ukrytymi, systemowa blokada rozwoju polskiej przedsiębiorczości i polskiego kapitału, ustawiczna biegunka legislacyjna, wprowadzanie zamordyzmu i inwigilacji na skalę niespotykaną - to tylko niektóre osiągnięcia PiS-u sygnowane przez Gadający Długopis.

Rozgonienie pielgrzymki przez funkcjonariuszy Ministra "o wyglądzie ciągle spragnionym solidnego klina" ostatecznie zweryfikowało intencje Żoliborskich Socjalistów.


zadziorny mietek

=====================

Widzę to tak: PiS ma propagandę rządowo-partyjną, tj. media publiczne i PiSowskie przybudówki. W tych mediach kwitnie propaganda wyłącznie sukcesu, obraz młodego i pokornego premiera w otoczeniu nowych technologii, sprawności zarządzania, ochów-achów i wszystkiego tego, czym normalny myślący człowiek widzący Polskę jaką ona jest mógłby się tylko brzydzić. Ale ta propaganda jest jeszcze przerabiana na bardziej zmieloną, czy też przeżutą papkę dla najmniej kumatych - przez propagandę "drugiego rzutu". Ta ostatnia ( propaganda ) bierze z oficjalnej propagandy sukcesu wszystko, co trzeba dla zachowania tego kłamliwego wizerunku i przerabia tak, aby jej opinia wyglądało na quazi opinię obywateli. Przypomnę, że za PRLu ten model był również popularny - coś, jak opinia komórki zakładowej partii w odpowiedzi na komunikat plenum KC - dla ludzi myślących był też równie śmieszno-żenujący.

Wykop Skomentuj13
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura