22 obserwujących
413 notek
167k odsłon
505 odsłon

Wyborcze, ruskie onuce mówią "a jednak Duda!", czyli polski, bezwstydny zoopark

Wykop Skomentuj8

image


WSTĘP

MOTTO

"Gdy przez wilka już w połowie / zjedzona owca, to wtedy wszystkie krety / biegiem po pomoc do narodowca. /

Kochane ruskie onuce, agenci Putina, / cyrylicą pisani promoskiewscy bandyci,/  giertycho-pomioty,  zarazo endecka - /

dalej mi tu biegiem głosować / na Dudę, wszyscy faszyści / od dziadka do dziecka! / Bo nakopię wam wszystkim do rzyci!" /

[fraszka o politycznej "filozofii" Jarosława Kaczyńskiego]


Przedwczoraj Bąkiewicz (rozłamowiec z ONR-u) próbował przed kamerami TVP wdziać palącą tunikę patrioty różowego. Klarenbach dostał prikaz, by - jak nigdy - ni słowem nie przerywać swojemu rozmówcy, i nie mącić i tak już mętnego słowotoku Roberta. Twarz Klarenbacha zmieniała się od tej przypominającej Matkę Boską, do czujnego oblicza Dzierżyńskiego (gdy Robert wchodził na temat Dudy). Wczoraj zielone ludziki bez pagonów zrzuciły spot "A jednak Duda!" Ohydną manipulację przypominającą zrzucane z samolotów ulotki okupantów zaczynające się od słów: "Paljaki! My was wyzwalajem!" Identycznie było w ostatnim tygodniu przez wyborami do europarlamentu, wtedy prezes wyskoczył sam z oszczerstwami, teraz wysługuje się armią robotów. 

image

Jeszcze 3 dni. Wiele się spodziewajmy. Może Marian Kowalski przyjść do Klarenbacha lub Rachonia i dokonać publicznie dzieworództwa czterech małych konfederacyjek. Może Liroy z Macierewiczem załozyć Podkomisję Oświaty Patriotycznej (POP) im. Che i ogłosić, że gdy obaj jednym czasem szli do miasta Emaus, spotkał-ci ich Simon Bolivar.

Czy to powinno dziwić? Sądzę, że nie. Dziwne byłoby, gdyby zachowali się po ludzku. Wtedy zadziwiliby wielu. PIS to partia marzeń Wałęsy. Gdyby miał partię osobistą (tak jak osobistą partią prezesa jest PIS) - to jej metody, formy i w dużej mierze treść - byłyby identyczne jak w tej partii.

PIS żyje narodowym instynktem Polaków, na nim się tuczy, go wykorzystuje i pod niego się podszywa. Neutralizacja i pacyfikacja ruchów (odruchów) narodowych a na to miejsce podstawienie infantylnych emocji narodowych, bezpiecznych dla ośrodków żerujących na braku politycznych opcji stawiających na obronę polskich interesów. Kontrolowany i pacyfikowany ruch narodowy jest zastępowany przez tzw. patriotyzm banalny, który jest konceptem socjotechnicznym wysmażonym przez żydowskiego publicystę Michaela Billiga.

Billig strasznie się boi prawdziwych i mocnych ruchów broniących narodowych interesów i tożsamości i by coś podsunąć ludowi potrzebującemu autoidentyfikacji kleci teorię mniejszego zła nacjonalistycznego, czyli tzw. „NACJONALIZMU BANALNEGO” (i pod takim tytułem napisał książkę). Jego podsuwanie narodowej atrapy zamiast autentycznej opcji narodowej realizuje z przytupem PIS a zwłaszcza Morawiecki. Zalew flag (zresztą nie wszędzie, bo na terenie eksterytorialnych obozów już nie…), piosneczki patriotyczne, ławeczki niepodległości, rejsy i wycieczki do przewalania kasy „promujące Polskę i jej… niepodległość”, seriale w typie „Wojenne dziewczyny”, gdzie dwie Polki są bardzo niekumate, a jedna z nich to złodziejka i cywilizuje je… Żydówka, trzecia bohaterka serialu. Pisowcy zapowiadali ten serial w takich słowach, że u widza powstawało wrażenie, iż będzie to film o „żołnierkach wyklętych”… To tak jak z ustawą o IPN – mylne, huczne zapowiedzi a potem naga prawda – cały PIS. Fabryka atrap. Cele celów i promesy promes. 

imageimage


Uzupełnienia do wstępu: 

https://rzadwygnanyrp.wordpress.com/2019/10/31/antynarodowosc-pis-u-bez-owijania-w-bawelne/

https://rzadwygnanyrp.wordpress.com/2019/11/03/misja-pc-i-pis-nie-dopuscic-do-wladzy-ruchow-i-partii-prawicowych-i-narodowych/

https://rzadwygnanyrp.wordpress.com/2019/08/12/namiestnicze-wyznanie-j-kaczynskiego/

https://rzadwygnanyrp.wordpress.com/2019/07/19/demokracja-skrajna-jest-wlasciwie-tyrania-czyli-logos-w-piekle-mnieman/

https://rzadwygnanyrp.wordpress.com/2019/06/09/strategia-kameleona-czyli-migajacy-kierunkowskaz-pochodzenia/

https://rzadwygnanyrp.wordpress.com/2018/09/04/j-kaczynski-i-koncepcja-narodu-polskiegoczyli-powody-przechwytywania-polskich-rewolucji/Czytaj na polecanym przez autora blogu cykl o Twarzach Dudy: 

https://antropollustro.wordpress.com/2020/06/26/twarze-andrzeja-dudy/

https://antropollustro.wordpress.com/2020/03/13/janina-duda-matka-prezydenta/

https://antropollustro.wordpress.com/2020/02/29/jan-duda-ojciec-prezydenta-dudy/

https://antropollustro.wordpress.com/2020/04/24/plemie-duda/  imageMĘSKA POLITYKA


Rozdział pierwszy

Polityczność jako konflikt i walka

Swego czasu toczyła się dyskusja, czy J.Kaczyński kieruje się w swojej aktywności politycznej filozofią polityki klasyka konserwatywnej myśli politycznej Carla Schmitta (por. D.Sepczyńska: „Komunałem jest stwierdzenie, że Carl Schmitt (obok Leo Straussa i Michaela Oakeshotta) jest najwybitniejszym przedstawicielem współczesnego konserwatyzmu! Dzięki swoim interpretacjom takich pojęć jak: „teologia polityczna", „polityczność", „suwerenność", „stan wyjątkowy", „decyzjonizm" nie tylko na stałe wpisał się w konserwatyzm, ale także w filozofię i naukę o polityce”). Wskazywano, że nie mógł znać jego dzieł, gdyż jako nieobcojęzycznemu stał mu na przeszkodzie brak do 2000 r. polskich przekładów tego klasyka.

Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale