50 obserwujących
989 notek
400k odsłon
  54   0

Wielki Reset cichym skradał się krokiem, czyli "Feudalizm. Reaktywacja"

Wielki Reset wisiał w powietrzu jak miecz Damoklesa. Ani potwierdzony, ani zaprzeczony. Nie pojawiał się w żargonie medialnym, bo zbyt był nieuchwytny. 

Potem, choć się nie dział, to... stawał się krok po kroku. 

The Great Reset był przykrywką dla syndykatu, który dążył do różnorodnych, wzajemnie powiązanych interesów.

Podczas gdy obserwatorzy uwikłali się w takielunek, Reset uruchomił armadę, która pływała pod kilkoma banderami: Gavi, Sojusz Szczepionkowy (est 2000), składający się ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Organizacji Narodów Zjednoczonych i Banku Światowego oraz wszystkich wielkich korporacji i prywatnych filantropów.

"Okazją" stała się Wielka Pandemia, która ze zwykłego przeziębienia uczyniła oręż militarny. To właśnie na Światowym Forum Ekonomicznym (WEF) w 2016 r. szczepionki zostały zaproponowane jako strategia gospodarczo-polityczna. W następnym roku w Davos sześć największych firm farmaceutycznych utworzyło Coalition for Epidemic Preparedness Innovations (CEPI). Miesiące później Bank Światowy uruchomił obligacje pandemiczne o wartości 500 milionów dolarów, które zostały zebrane tuż przed terminem spłaty, kiedy to WHO ogłosiła pandemię.

Wypłata była charakterystyczna dla partnerstw publiczno-prywatnych i relacji między filantro-kapitalistami a podatnikiem — z płatnościami z góry przez rządy oraz procesami i regulacjami usprawniającymi drogę do zysku korporacyjnego.

Światowe Forum Ekonomiczne wyprodukowało filmy wideo o robotach i futurystycznym stylu życia i wciąż powracało do zdrowia jako klucza do odblokowania publicznych pieniędzy i sterowania populacją. Niektóre z bardziej wymownych obrazów przedstawiały biznesmenów w stylowych garniturach, obsługiwanych przez zamaskowanych, pozbawionych twarzy łobuzów — zwykłych ludzi zredukowanych do niewiele więcej niż poddanych. Niektórzy uważali, że właśnie ten dwójpodział na rasę panów i na podludzi był od samego początku prawdziwym celem przygotowywanej i realizowanej od ponad dekady strategii transformacyjnej.

Źródło: https://moneycircus.substack.com/p/the-great-reset-is-complete


image

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale