50 obserwujących
1074 notki
428k odsłon
  103   0

Szilveszter Csollany, klątwa, kult i apokaliptyczna religia strachu i płaszczenia się

image


image


Narracja, czyli HOMILIA: 

"Znany sportowiec węgierski, złoty medalista igrzysk olimpijskich w gimnastyce, w wieku zaledwie 51 lat zmarł na Covid. W internecie wyrażał poglądy "antyszczepionkowe".

Komentując tę narrację bloger @zbyszek napisał: 

"Szkoda człowieka. Wybitnego sportowca i trenera. W tak młodym wieku.

Może jeszcze wypada dodać to, że Szilveszter Csollany zmarł kilka tygodni "after agreeing to get jabbed to keep his coaching job" [tłum. na polski] zmarł kilka tygodni po tym, jak zgodził się zaszczepić, by utrzymać swoją pracę jako trener. Dalej w tekście artykułu pisze o tym nawet "The Independent", którego nagłówek widać powyżej: "the six-time World Championship medallist had been vaccinated to allow him to continue to work as a gymnastics coach".

Bez odwołania się do jakichkolwiek medycznych źródeł, media podają, że złapał wirusa wkrótce po szczepieniu i najwidoczniej przeciwciała nie zdążyły się jeszcze wytworzyć. Chorego antyszczepionkowca, podłączono w szpitalu do... r e s p i r a t o r a. Umarł."

Zobaczmy co pisze w rzeczonej sprawie Kit Knightly: 

"Dowody dostarczone dla rzekomych „poglądów antyszczepionkowych” Csollany'ego nie istnieją. W najlepszym razie pogłoski z drugiej ręki. Brak bezpośrednich cytatów, brak podanych źródeł. [...]


Ale oczywiście nie jest to najbardziej rażąca część – jak można wywnioskować z naszego podkreślonego cytatu – gdyż istotne jest, że rzekomy „antyszczepionkowiec” został zaszczepiony.

Ukrycie tego  pod tym nagłówkiem, jest świadomym oszustwem. Wiedzą, że wiele osób przeczyta tytuł i założy, że nie otrzymał szczepionki bez przeczytania treści tekstu, i polegają na tym, aby szerzyć celowo fałszywe wrażenie.

Wypełnia to najściślej samą definicję dezinformacji.

Po rozmyślnym przeinaczeniu życia mężczyzny, robią to samo aż do jego śmierci. Nie przyznając mu nawet szacunku, jakim jest uczciwa ocena jego ostatnich tygodni życia, całkowicie ignorują wszystkie istotne pytania dotyczące zdrowia mężczyzny.

Nigdy nie kwestionują, dlaczego wcześniej zdrowy 51-latek kiedykolwiek musiałby być podłączony do respiratora, ani nie zastanawiają się, w jaki sposób zapalenie płuc lub uraz wywołany respiratorem mógł przyczynić się do jego śmierci.

Artykuł z łatwością przyznaje, że zmarł „na Covida” , mimo uderzającego faktu że był zaszczepiony i nigdy nawet nie próbuje tego wyjaśnić, podtykając zdania sugerujące, że „zaraził się wirusem wkrótce po otrzymaniu szczepionki, a zatem nie zbudował wystarczającego poziomu przeciwciał” , co nie jest poparta żadną opinią lub źródłami medycznymi.

Po przyznaniu, że BYŁ zaszczepiony i tylko na krótko  przed śmiercią , artykuł ani przez chwilę nie rozważa oczywistego logicznego wniosku: że szczepionka mogła odegrać jakąś rolę w jego śmierci, albo wręcz zabiła go.

Nie obala nawet tej możliwości, po prostu odmawia uznania jej istnienia.

Ale tak naprawdę najgorszym aspektem tej czarnej dziury uczciwości nie jest celowo wprowadzający w błąd nagłówek ani brak nawet najbardziej podstawowej etyki dziennikarskiej, jest on głębszy. W tonie pisma kryje się niewypowiedziane przesłanie i związane z tym przesunięcie definicji językowych.

Sugerowana myśl sugerowana w tekście jest taka, że ​​chociaż był zaszczepiony, jego rzekome wątpliwości oznaczają, że nadal był „antyszczepionkowcem” i dlatego zasłużył na śmierć. Że sprowadził na głowę klątwę Covida, wyrażając „poglądy antyszczepionkowe” .

Jakby wywołał gniew Boży wypowiadając herezję.

To nie pierwszy raz, kiedy widzimy, jak narracja próbuje oddzielić znaczenie „antyszczepionkowca” od stanu szczepień danej osoby.

W Australii "the Northern Territories Premier" Michael Gunner powiedział niedawno mediom :


"Jeśli wspierasz lub dajesz pocieszenie komuś, kto sprzeciwia się szczepieniu, jesteś antyszczepionkowcem, nie obchodzi mnie, jaki jest twój osobisty status szczepień."

Tak, w Australii antyszczepionkowcem może być osoba zaszczepiona, która „daje pocieszenie” komuś, kto argumentuje przeciwko szczepieniu. Jest to ciemny system wierzeń, w którym nawet usłyszenie wypowiedzianej herezji jest... herezją.

To wszystko jest częścią przedefiniowania, a właściwie poszerzenia tego, co ludzie rozumieją przez „antyszczepionkowca” w pierwszej kolejności. Jest to pójście jeszcze dalej w kierunku   wypaczenia i degenerowania naszego języka.

Szilveszter Csollany jest oskarżany o „wyrażanie poglądów antyszczepionkowych” w mediach społecznościowych, ale w naszym obecnym klimacie może to oznaczać prawie wszystko.

Sprzeciwianie się nakazom szczepień , paszportom szczepień lub podawaniu dzieciom nieprzetestowanych szczepionek . Wszystkie zostają opisane jako stanowiska „antyszczepionkowe”.

Możesz otrzymać każdą szczepionkę, jaką kiedykolwiek ci zaoferowano, ale odrzuć „szczepionkę” Covid, aby poczekać na długoterminowe dane dotyczące bezpieczeństwa i nadal uważany będziesz za „antyszczepionkowca”.

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale