50 obserwujących
1074 notki
428k odsłon
  466   0

Marksista kulturowy gościem specjalnym na Kongresie PIS-u Polska Wielki Projekt

No cóż, jest jak może być w tej rządowej konfiguracji personalnej. Mój cykl tekstów o "antysemityzmie" i marksizmie kulturowym znajduje dzisiaj żenujące dopełnienie.

Reklamowanym gościem specjalnym VIII Kongresu Polska Wielki Projekt - Wartości jest Peter Sloterdijk, jak skrótowo i słusznie podaje Wiki: "Kontynuator tradycji filozoficznej Nietzschego i szkoły frankfurckiej". 

Czuję za tym projektem aksjologicznym dla Polski rekę nieocenionego min.Gowina (historia filozofii na UJ). Pamiętam jego tekst w Znaku o filozofii Nietzschego (ściślej: o najnowszych pracach poświęconych Nietzschemu - recenzowanie literatury nietzscheologicznej wskazuje na duże zaangażowanie w poznawanie piśmiennictwa związanego z Szalonym Fryckiem, osobistym wrogiem Saula z Tarsu i Sokratesa). 

Wprawdzie przedstawia się Sloterdijka jako schizmatyka od środowiska Szkoły Frankfurckiej (głośne rozstanie z Habermasem), ale to taka schizma, jak Trockiego od stalinizmu - kłótnia w rodzinie. Cała formacja intelektualna Sloterdijka to kontynuacja marksizmu kulturowego (w pewnym przebraniu, lekko zamaskowanego i po operacji plastycznej za pomocą mistycyzmu indyjskiego). Sloterdijk niezwykle eksponuje wątki i kategorie różnorakich "przemysleń" Nietzschego. Freuda rzadziej przywołuje, choć dostał nagrodę jego imienia, jednak bezustannie posługuje się neomarksistowskimi kategoriami wypichconymi na patelni Freuda przez Adorno i Horkheimera (represja, ucisk etc.). 

Próbki horyzontów gościa specjalnego: "Człowiek antropologii Sloterdijka jest więc prącym naprzód upośledzonym zwierzęciem" (Agnieszka Smrokowska-Reichmann ). Inny opis czlowieka wg poglądów Sloterdijka: człowiek jest niczym więcej niż surrealistycznym zwierzęciem, które poświęca swoje życie dla symboli. Aby w marksowsko-nietzscheańską sieć złapało się więcej naiwnej młodzieży Sloterdijk udaje, iż jest przeciwko polit-pop.  Sprytni są demiurgowie w kreacji nowych projektów.

Chrześcijaństwo (a właściwie judeochrześcijaństwo, bo tak je nazywa często) niczym się nie różni od islamu i judaizmu. Oparte jest na przemocy i represji (freudowsko-marksowska śpiewka). Narodowa wspólnota to "etnonarcystyczna operacja". Judeochrześcijaństwo podobnie jak islam oparte jest na ksenofobii (ulubione, rytualne słówko frankfurtczyków), no i nie wiedzieć czemu, chrześcijaństwo wprowadza jednowartościową logikę, której wyraźnie nie lubi schizmatycki neomarksista. 

Sloterdijk spędził 2 lata w asramie słynnego Osho. Sloterdijk lansuje w swoich książkach "siłową koncepcję" ćwiczeń medytacyjnych, zupełnie przeciwną głębokiej spirytualnej koncepcji P.Hadota. Ujęcia duchowości przez naszego gowinowskiego gościa specjalnego prawdopodobnie przypominaja mętne, materialistyczne metafizyki Gurdżijewa i Grotowskiego. Dziennikarz TV Kurskiego ekscytując się zapowiadał: "gość specjalny, filozof idei [sic!] - Peter Sloterdijk. Mój Boże, jaki "filozof" i jakich "idei"? Eseista, swego rodzaju niemiecki Dugin.

Dziękujemy Kochana Władzo za tego nietzscheańsko-hinduistycznego neomarksistę! Specjalne podziękowania dla p.Gowina. 

W sumie: horror. 

W sumie: nie ma przypadków. Jest nowy kierunek od grudnia 2017 r....

PS 

W zeszłym roku wybór gościa z dziedziny filozofii był sensowny (Roger Scruton). Nie można było zaprosić takich postaci jak np. E. Michael Jones lub Pierre Hadot? 


image

=================

TETRALOGIA "JAK MARKSIZM KULTUROWY POLUJE NA ANTYSEMITYZM"

CZĘŚĆ I      https://www.salon24.pl/u/wawel/864025,slowo-antysemityzm-skad-po-co-i-dla-kogo-czyli-umysl-zniewolony-i-umysl-niepodlegly

CZĘŚĆ II    https://www.salon24.pl/u/wawel/864120,antysemityzm-cz-ii-notka-wkrotce

CZĘŚĆ III   https://www.salon24.pl/u/wawel/865943,antysemityzm-czyli-pocalunek-marksa-z-freudem-agresywna-magia-i-aksjologiczny-sens-odrazy

CZĘŚĆ IV   https://www.salon24.pl/u/wawel/866823,antysemityzm-rasizm-freuda-marksizm-kulturowy-czyli-mesjasze-antycywilizacji

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale