23 obserwujących
302 notki
139k odsłon
343 odsłony

Jones i Orwell

Deadly-Messiah (M. D. Coward)
Deadly-Messiah (M. D. Coward)
Wykop Skomentuj13Zamieszczam notkę napisaną przez jednego z wymierającego gatunku blogerów myślących, czyli notkę blogera PIKO. W drugiej części znajduje się pokrewna moja notka.

Konfederacja czyli Orwell ma się dobrze [autor: PIKO]

 Swego czasu napisałem tekst pt. Dwa opowiadania i jedna teoria. Polecam również komentarze i powiązaną notkę     

O co idzie?

A o Konfederację - ugrupowanie które jako jedno z 5 zarejestrowało listy w całym kraju i wylosowało nr 4. Konfederacja to takie ugrupowanie którego nie lubi banda czworga (PiS, PO, PSL, SLD w każdej postaci). Głosi ono prawdy oczywiste w sferze obyczajowej, ekonomicznej i światopoglądowej, a przecież nic tak nie gorszy jak naga prawda, nieprawdaż?

Stąd zabiegi mediów wszelakich by to ugrupowanie zamilczeć, ośmieszyć lub zohydzić. Przykładowo Polsat który spośród merdiów "niezależnych" ma jako tako pozytywną opinię przedstawiał komitety wyborcze tak, że zgubiła mu się liczba 4. Nie ma w ciągu liczb naturalnych 4 i już. Jest 1, 2, 3, 5.

TV publiczna też robi co może by nie powiedzieć o tym komitecie a jeżeli już to robi z nich Muminki (w Tyle Wizji). W czasie kampanii wyborczej do PE Konfederaci byli Płatnymi Pachołkami Putina i śmierdzieli ruskimi onucami.  To już te Muminki są lepsze.

Na salonie Konfederacja jest ciekawie traktowana. Pomijam idiotyczne opinie trolli ale nawet wydawałoby się rozgarnięci blogerzy ocenę tego ugrupowania zawsze sprowadzają ad Korwinum. Jest to ewidentne przyznanie się do braku sensownych argumentów.

Rozumiem, że ma się różne preferencje wyborcze, ale czy mógłby mi ktoś wyjaśnić jaka szkoda powstanie z pojawienia się przedstawicieli Konfederacji w Parlamencie?

Bo szkody z działania większości przedstawicieli bandy czworga są faktem.


Uzupełnienie (17.09)

Na stronie Radia ZET mamy listę partii biorących udział w wyborach. Lista składa się z  komitetów oznaczonych numerami:

5, 2, 3, 1. 

Ciekawe co jest takiego w tej Konfederacji że jest pomijana? 

Jacek Wilk persona non grata w TOK FM

https://nczas.com/2019/09/19/jacek-wilk-zostal-persona-non-grata-w-radiu-tok-fm-wlodarzom-rozglosni-przypomnialo-sie-z-jakiej-jest-partii-foto/?fbclid=IwAR2nuJ6SUojdChFn7Jeaqn4TE7jzDn0XAbgHWX0vhgx2l8xJ1PAfuG3W8gY

"– Nie zapraszamy przedstawicieli Konfederacji do debat #usłysz Swojego Posła ze względu na stosowaną przez polityków tego komitetu mowę nienawiści" – napisała na Twitterze Agata Kowalska z TOK FM.

Strach przed „mową nienawiści” nie przeszkodził włodarzom TOK FM zaprosić do studia np. przedstawiciel KO, która zaangażowała się w nienawistną akcję pt. „Silni Razem”.


Co znajdziemy, gdy wpiszemy to hasło w twitterową wyszukiwarkę? Na przykład takie kwiatki: „Brejzie to możesz odbyt lizać po ciężkim s*aniu” lub „Latasz jak smród po gaciach i tylko rzucasz g*wnem”, jest też „Wy k*rwa prawaczki to macie naj*bane” i „Zawszony ch*j kaczyński”.

Jedna z działaczek „#SilniRazem” posunęła się nawet do tego, że mężczyznę proszącego o modlitwę za chorego syna nazwała „J*łopem i k*tasem” – widocznie tak bardzo raziło ją to, że są w tym kraju jeszcze osoby wierzące w moc modlitwy.

Konrada Berkowicza też nie wpuszczono do TOK FM na debatę przedwyborczą.  

                  

           

  =============================================    

 

 Dzień dobry, ojcze, jaka radość widzieć ciebie, czyli Świątynia Ludu i polska partiokracja [autor: wawel]

[tagi: lud, mesjanizm, trocki, rewolucja, powszechny dobrobyt, syndrom jerozolimski ("obłęd jerozolimski"), kompleks mesjasza, kompleks Boga, paternalizm, wielki architekt, partia, fanatyzm, religie zastępcze,mandaryni, batiuszka]

Kiedyś zaistniał pewien fenomen socjologiczno-psychologiczny. Swego czasu był on dość głośny. Został zapomniany. A przecież powinno się korzystać z doświadczeń, także cudzych. Postanowiłem więc przypomnieć trochę faktów. Może komuś dadzą do myślenia.

Aha, wszelkie podobieństwa do życia politycznego w ostatnich 30 latach oraz w tegorocznej Polsce - nie jest przypadkowe. Z wyjątkiem samobójstwa przywódcy, o ile przez samobójstwo nie rozumieć samobójstwa moralnego i intelektualnego. No i trzeba by wprowadzić pojęcie mesjasza zbiorowego, bo w tym kierunku ukształtowały się wszystkie partie III RP.

Gdy wszyscy (członkowie partii, sympatycy, publicyści i blogerzy) zwracają się do Szefa religijną formułą „dzień dobry, ojcze, jaka radość widzieć ciebie” (w setkach leksykalnych wariantów) - to nie ma mocnych, w każdym prawie zrodzi się kompleks mesjasza... Zwłaszcza gdy ma się określone predyspozycje psychiczne. Szczególnie zatrważająca jest powszechność akcesu do sekt mesjanistycznych w blogosferze, nominalnie mającej być gwarantem kontroli społecznej i niezależnego krytycyzmu.

Wykop Skomentuj13
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale