22 obserwujących
308 notek
258k odsłon
510 odsłon

Chiny - życie codzienne

Dzieci w codziennych sytuacjach
Dzieci w codziennych sytuacjach
Wykop Skomentuj2

Wrocław to miejsce kontaktu wielu narodowości, a wystawa fotograficzna „Chiny – życie codzienne” autorstwa Pana Tomasza Kocińskiego wspaniale oddaje klimat życia ogromnego kraju, przybliżając mieszkańców Państwa Środka z ich kulturą i obyczajami.. Zdjęcia mają to do siebie, że wykraczają poza jednoznaczność obiektów, omijają bariery językowe i kulturowe, dając widzowi możliwość własnego odbioru i interpretacji.

Zorganizowana przez Wrocławskie Stowarzyszenie Twórców Kultury przy wsparciu Instytutu Konfucjusza Uniwersytetu Wrocławskiego i współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Reja 1/3 we Wrocławiu retrospekcja Autora z pięciu miast – dwóch metropolii, Beijing i Shanghai oraz nieco mniejszych, jak Zao Zhuang i Hang Zhou – umożliwia widzowi podglądnięcie scenek z codziennego życia, jak: pracy rzemieślników, buszowania na pchlim targu Panjiayuan, wyboru posiłków w przydrożnych jadłodajniach, spędzania czasu z dziećmi i swoimi pupilami – ptaszkami, pieskami i świerszczami, aktywności fizycznej i umysłowej. Spojrzenie na zwykłego człowieka podczas jego codziennej krzątaniny ułatwia zrozumienie i odbiór ludzi takich jacy są w zwykłych kontaktach wraz z ich życzliwością dla otoczenia.

Właściwie każdy człowiek jest mikrokulturą, reprezentantem jakiejś rozróżnialnej grupy z własnymi upodobaniami i pasjami. Choć kultywuje odmienną kuchnię i wyznaje inną religię, posiada wspólne pragnienia: być szczęśliwym, mieć pracę, żyć w pokoju oraz otoczyć się kochającą rodziną i życzliwymi przyjaciółmi. Patrząc pod tym kątem na ludzi żyjących w odległym kraju, może się okazać, że różnice wcale nie mają znaczenia, bo tak naprawdę wszyscy mamy podobne potrzeby.

Obejrzane na wystawie obrazy oddają przeżycia, jakie towarzyszyły w chwili wyzwalania migawki. To jedno niepowtarzalne ujęcie… bo za moment byłoby inne… inny grymas, inna poza, inne okoliczności… gdyż rzeczywistość się zmienia z każdą mijającą chwilą.

PS

Dziękuję Prezesowi Wrocławskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury Panu Tomaszowi Kocińskiemu za udzielenie wywiadu wzbogacającego niniejszą notkę.

.......................

image

POLECAM: Tematyczny SPIS TREŚCI wszystkich notek blogu.

Zobacz galerię zdjęć:

Z pupilami
Z pupilami Przydrożne jadłodajnie Mały handel Rzemiosło Dbanie o kondycję Budownictwo Afisz +2 zdjęcia +3 zdjęcia
Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale