Witek Witek
193
BLOG

Dramatyczny list 11 państw EU ws. zakazu wiz dla Rosjan - "Odwiedzanie Europy to przywilej

Witek Witek Polityka Obserwuj notkę 44

  W EUropie coraz więcej państw popiera stary postulat Polski zakazu wydawania wiz wjazdowych (szczególnie turystycznych) obywatelom Federacji Rosyjskiej - pomysłu jeszcze sprzed rosyjskiej pełnoskalowej agresji z 2022 roku:
   "Prezydentowi Dudzie za pomysł sankcji wjazdowych do EU  dla wszystkich obywateli wojującej Federacji Rosyjskiej - moje wielkie uznanie! Chyba nic tak nie zabolałoby putinowskiego ludu jak niemożność wyjazdu, choćby na  jeden tydzień, ze swojego śmietnika!"
www.salon24.pl/u/witas1972/1207733,lend-lease-dla-ukrainy  23.02.2022
   Rosjanie nie mają prawa korzystać z dobrodziejstw Wolnego Świata demokracji, komfortu i bezpieczeństwa jednocześnie będąc częścią siły, która te wartości neguje, zwalcza i bezlitośnie likwiduje. Czy to u siebie, czy co szczególnie szokuje - u swoich sąsiadów. Przecież Ukraina jest masakrowana obecnie tylko z tego powodu, że wybrała EUropejski, zachodni model rozwoju od oferowanej jej przez lata wschodniej, kremlowskiej "Drogi donikąd" ...
  Śmierć i zniszczenia, na które Rosjanie skazali Ukrainę i jej wielonarodowych mieszkańców: Greków, Żydów, Polaków i innych, dyskwalifikuje z naszej cywilizacji nie tylko jej władze, ale wszystkich beneficjentów bycia częścią tego zbrodniczego nie-do-imperium zła. Zła i kłamstwa. Pogardy dla życia, prawdy, przyzwoitości i prawa.
- "Aby zło triumfowało wystarczy jedynie, aby dobrzy ludzie niczego nie robili.“  [The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing"] Edmund Burke) (...)
www.salon24.pl/u/witas1972/1244721,odwiedzanie-europy-to-przywilej-a-nie-obowiazek-jej-wrogow-zwlaszcza-dla-zainfekowanych-wscieklizna-i-raszyzmem  12.08.2022 image
Polska i 10 innych krajów żądają blokady wiz dla Rosjan. Dramatyczny list do KE
Autor: Katarzyna Szymańska-Borginon 
  Polska i 10 innych krajów - Szwecja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Łotwa, Litwa, Holandia oraz nienależące do UE Norwegia i Islandia - zażądały od Komisji Europejskiej pilnego zablokowania wiz Schengen dla Rosjan. Chodzi o twarde rozwiązania legislacyjne, które umożliwią natychmiastowe zablokowanie wjazdu obywateli wrogich państw w sytuacji zagrożenia geopolitycznego. List, do którego dotarła dziennikarka RMF FM, podpisali w imieniu Polski minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski oraz minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński.imagePolska jest jednym z 11 krajów, które domagają się natychmiastowej blokady wiz turystycznych dla Rosjan w Unii Europejskiej.
Ministrowie argumentują, że rosyjscy turyści nie powinni korzystać z europejskich kurortów, gdy trwa agresja Rosji na Ukrainę.
W 2025 roku Rosjanie otrzymali prawie 480 tysięcy wiz Schengen, wiele z nich wielokrotnego wjazdu.
  Sygnatariusze wzywają do zablokowania rosyjskiej turystyki rekreacyjnej w Europie. "W obliczu zbliżającego się kolejnego lata my, niżej podpisani ministrowie, uważamy za pilne ponowne podkreślenie potrzeby utrzymania restrykcyjnej polityki wizowej wobec rosyjskich wnioskodawców" - napisano w liście. Ministrowie wprost przyznali, że uważają wypoczynek na unijnych plażach obywateli państwa-agresora za niedopuszczalny w obliczu masowych ataków na ukraińskich cywilów oraz przymusowych deportacji dzieci.
  - "Głęboko niepokojący jest wzrost rosnącej liczby rosyjskich turystów spędzających urlop na europejskich plażach i w europejskich kurortach, podczas gdy pociski i drony nadal uderzają w ludność cywilną i infrastrukturę cywilną w Ukrainie" - piszą ministrowie, przypominając jednocześnie o losie tysięcy bezprawnie deportowanych ukraińskich dzieci.

  Ministrowie nie kryją oburzenia i głębokiej frustracji z powodu rosnącej liczby wydawanych Rosjanom wiz do EU. Z przytoczonego w dokumencie Barometru Schengen wynika, że w samym 2025 roku obywatelom Federacji Rosyjskiej wydano aż 477 878 wiz Schengen w celach turystycznych. Co istotne, znaczna część z nich to wizy wielokrotnego wjazdu.
  - "Stoi to w rażącej sprzeczności z wytycznymi Komisji wzywającymi do rygorystycznego podejścia do rosyjskich wnioskodawców podróżujących w celach innych niż niezbędne i stanowi poważne niedociągnięcie w naszej zbiorowej polityce wobec państwa-agresora. Uważamy to za niezwykle niepokojące"

   Fragmentacja procedur doprowadziła do zjawiska tzw. visa shopping - sytuacji, w której Rosjanie omijają restrykcyjne konsulaty w Europie Środkowo-Wschodniej, uzyskując przepustki do strefy Schengen w innych częściach kontynentu. W liście nie są wymienione unijne kraje wprost, ale z cytowanego w nim Barometru Schengen - który przenalizowała dziennikarka RMF FM - wynika, że najwięcej wiz turystycznych Rosjanom przyznają obecnie: Francja, Włochy, Hiszpania i Grecja, podczas gdy państwa bałtyckie czy Polska nie wydają ich praktycznie wcale.
  Dyplomata jednego z krajów-sygnatariuszy wprost powiedział RMF FM, że chodzi także o "równe ponoszenie kosztów", bo np. w wyniku całkowitego wstrzymania wydawania wiz Rosjanom zbankrutowały na granicy z Finlandią wszystkie sklepy, podczas gdy Włochy czy Grecja nadal korzystają z obecności rosyjskich turystów. Flankowe kraje UE tracą więc cierpliwość. Niespójne wdrażanie restrykcji wizowych wygenerowało głęboką asymetrię: państwa przyfrontowe ponoszą pełne koszty i ryzyko ochrony zewnętrznej granicy przed agresorem, tymczasem inne kraje członkowskie nadal zarabiają na rosyjskich turystach.

  Polska chce stworzenia tzw. szybkiego, defensywnego mechanizmu sankcji wizowych. Polska priorytetowo traktuje wprowadzenie szybkiego, defensywnego mechanizmu sankcji wizowych. Mechanizm taki powinien zabezpieczyć możliwość ograniczenia wydawania wiz w stosunku do określonych kategorii wnioskodawców lub dla podróży, które nie są niezbędne. Wierzymy, że mocniejsza selektywność to odpowiedź na istniejące i potencjalne zagrożenia - tłumaczy polski dyplomata w rozmowie z dziennikarką RMF FM.
  List 11 krajów kończy się konkretnymi, legislacyjnymi żądaniami wobec Komisji Europejskiej. Chodzi o nowelizację Kodeksu Wizowego - ministrowie domagają się "wprowadzenia nowych restrykcyjnych i wiążących środków wizowych w Kodeksie Wizowym", aby UE mogła "skuteczniej reagować na wrogie działania państwa trzeciego".
  Wzywają do globalnego uszczelnienia systemu, tak aby "restrykcyjne wydawanie wiz wielokrotnego wjazdu dotyczyło wszystkich obywateli Rosji, niezależnie od miejsca ich zamieszkania".
  List wzywa także do natychmiastowego wypracowania środków w odpowiedzi na "estońską inicjatywę z 11 marca 2026 r. dotyczącą identyfikacji byłych i obecnie aktywnych rosyjskich kombatantów oraz uniemożliwienia im wjazdu do strefy Schengen DOŻYWOTNIO".
www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-zakaz-wjazdu-dla-weteranow-putina-ke-szykuje-nowe-ograniczen,nId,8089046

  Dlaczego jest to niezbędne, napisałem w ub. roku "Jak mordować, to tylko w Rosji - historie bohaterów SVO na Ukrainie - Nowej Elity Putina" witas1972/1470565,jak-mordowac-to-tylko-w-rosji-kilka-historii-bohaterow-svo-na-ukrainie, gdzie np.: "3-krotnie skazany za 3 kolejne morderstwa (sic!) mieszkaniec rosyjskiego Wolska saratowskiej obłasti Ilja Kanachin wrócił z wojny na Ukrainie i zabił kolejną kobietę ...."
  "... Inny weteran tzw. SVO tegoż miasteczka 34-letni Stanisław Wyszynskij jest obecnie sądzony za podpalenie drewnianego domu przy ul. Lenina (wybudowanego w 1902 roku), w którym mieszkała jego 18 lat starsza konkubina z 4 swoich dzieci. 4 lata temu Wyszynskij zabił swojego 37-letniego sąsiada..."
  "... Z Urala na wojnę z Ukrainą ułaskawili mordercę rodziny, którą poćwiartował.
Dalej nie wiadomo, co z ciałami? Sprawca 37-letting Aleksandr Gook przyznał się do zabójstwa 42-letniej kobiety i jej 6-letniego dziecka. Ciał jednak nie znaleziono."

  "W rosyjskiej armii na Ukrainie walczą m.in. tacy przedstawiciele "nowej elity Rosji" jak kanibal Dmitrij Małyszew z Wołgogradu i ćwiartujący zwłoki swoich ofiar Aleksandr Masliennikow z pobliskiego Wołżskiego:image
  Pierwszy otrzymał w 2015 r. wyrok 25 lat kolonii za zabójstwo znajomego Tadżyka (odmówił mu zaproponowanego sexu), wycięcie, usmażenie i zjedzenie jego serca:
  "Mieszkaniec Wołgogradu kilkakrotnie uderzył znajomego w głowę wyciągaczem do gwoździ, a gdy mężczyzna zmarł, wyciął mu serce. Małyszew przyniósł organ do domu i przygotował go, filmując wszystko, co się wydarzyło, na wideo:
- „Pieczemy człowieka. Oto ono - serce. „Dodałem już cebulę”
– skomentował przestępca."

  Drugi Wołżanin 7 lat temu zabił dwie dziewczyny i poćwiartował ich ciała. Wcześniej ściągnął je do wynajmowanego mieszkania zapraszając na karaoke. Zabite zwłoki nieskutecznie próbował zmielić maszynką do mięsa. W końcu szczątków ciał pomogła mu pozbyć się jego siostra - przyznała to przed sądem."
z: "Nowa elita Putina wraca z wojny Zabija już w Rosji: kanibale, maniakalni mordercy, pedofile"
bezwodkinierazbieriosz/1376014,nowa-elita-putina-wraca-z-frontu-i-zabija-juz-w-rosji-kanibale-maniakalni

  Gdy zakończy się ta wojna (kiedyś musi się zakończyć, czy pod koniec tego roku, czy w połowie następnego) i jacyś przedstawiciele tej "nowej elity Rosji" niestety ją przeżyją, to jest szansa, że za uzbierany z SVO żołd i inne premie (za zdobycie, zabicie, odszkodowania za rany) oraz zagrabione skarby będą chcieli - jak to większość kochających Putina Rosjan - odwiedzić Europę i pokorzystać z jej cywilizacji, kultury, komfortu.

  Czy chciałby ktośkolwiek przebywać w tym samych miejscach, w hotelach, plażach, parkach rozrywki, restauracjach z ludźmi, którzy z własnej nieprzymuszonej woli za niewielkie pieniądze zgłosili się do zabijania innych ludzi podczas agresji na cudzy kraj ?  i robili to , często w okrutnych sposób, np. zabijając bezbronnych cywilów, dzieci, jeńców ?
  Ja już nie wskazuję potencjalnej możliwości spotkania i obcowania z poprzednio skazanymi i ułaskawionymi gwałcicielami, mordercami, kanibalami i innymi groźnymi dewiantami.

  A kanibalizm w rosyjskich oddziałach podczas tej wojny dronowej, wobec wielkich trudności dostarczenia prowizji na linie frontu, jest nadal praktykowany - nie wiem, czy przez wcześniejszych zjadaczy ludzkich ciał, czy z konieczności robią to nowi adepci?

"Szokujące doniesienia z frontu. Kanibalizm w rosyjskiej armii"
Ukraiński wywiad donosi o przypadkach kanibalizmu w rosyjskiej armii. Odnotowano co najmniej pięć tego typu przypadków na wschodzie Ukrainy.
https://polskieradio24.pl/artykul/3679863,szokujace-doniesienia-z-frontu-kanibalizm-w-rosyjskiej-armii

  W dyskusji pod powyżej cytowanym poście z 12.08.2022 napisałem takie prorocze słowa:
@londoncity "skoro wyjazdy do Europy będą zablokowane to spora część Rosjan zamiast pojechać do Zachodniej Europy pojedzie nad Bajkał , Elbrus i Soczi"
- Jakaś dziwnie słaba znajomość Rosjan, albo tradycyjne palenie głupa - pojadą do Turcji, Egiptu, Azji i gdzie ich wpuszczą, może Latino America?
(..) czyli chętnych do zabijania i umierania za obiecane 150 tys. RUB (2500 $)
- czy mógłbyś dobrze wypoczywać, podziwiać piękno kultury i przyrody, rozkoszować się dobrym jadłem itp. gdyby obok ciebie to samo robili (dzielili te chwile i miejsca) ludożercy z Papua Nowej Gwinei, czy środkowej Afryki wiedząc, że wczoraj zżarli człowieka i dziś już kolejnego dla nich szykują - wędzą, czy ćwiartują? albo jacyś sadyści, którym przyjemność sprawia gwałcenie i powolne mordowanie innych żywych zwierząt czy ludzi?
Ja nie mam ochoty z takimi ludożercami i sadystami albo nawet ich poplecznikami spędzać wolnego czasu.
Po prostu kwestia smaku
."image(...)
www.salon24.pl/u/witas1972/1244721,odwiedzanie-europy-to-przywilej-a-nie-obowiazek-jej-wrogow-zwlaszcza-dla-zainfekowanych-wscieklizna-i-raszyzmem


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj44 Obserwuj notkę
Witek
O mnie Witek

  "..kilka Twoich powstańczych tekstów pisanych w sierpniu 2009 i Twoje komentarze i interpretacja faktów w tym opis próby połączenia Starego Miasta z Żoliborzem są niesamowite. Powiem szczerze, że te Twoje teksty, wraz z książką Zbigniewa Sadkowskiego "Honor i Ojczyzna", należały do głównych motywów mojego zainteresowania się szczegółami." ALMANZOR 22.08 ..."notki Witka, które - pisane na dużym poziomie adrenaliny - raczej się chłonie niż czyta." " Prawda o Powstaniu, rozpoznawana na poziomie wydarzeń związanych z poszczególnymi pododdziałami, osobami, czy miejskimi zaułkami ma niespodziewaną moc oczyszczania Pamięci z ideolog. stereotypów i kłamstw. Wszak Historia w gruncie rzeczy składa się z prywatnych historii. Prawda na poziomie Wilanowskiej_1 jest dużo bardziej namacalna i bezdyskusyjna niż na poziomie wielkiej polityki. Spoza Pańskiego tekstu wyłania się ten przedziwny napęd Bohaterów, o których Pan pisze. I nawet ten najgłębszy sens Ofiar, czynionych bez patosu i bez zbędnych górnolotności" JES pod "Dzień chwały największej baonu "Zośka" "350 lat temu Polakom i Ukraińcom zabrakło mądrości, wyrozumiałości, dojrzałości. Od buntu Chmielnickiego rozpoczął się powolny upadek naszego wspólnego państwa. Ukraińcy liczyli że pod berłem carów będzie im lepiej. Taras Szewczenko pisał o Chmielnickim "oj, Bohdanku, nierozumny synu..." Po 350 latach dostaliśmy, my Polacy i Ukraińcy, od losu drugą szansę. Wznieść się ponad wzajemne uprzedzenia, spróbować zrozumieć że historia i geografia dając nam takich a nie innych sąsiadów (Rosję i Niemcy) skazały nas na sojusz, jeżeli chcemy żyć w wolnych i niepodległych krajach. To powrót do naszej wspólnej historii, droga oczywiście ryzykowna na której czyha wiele niebezpieczeństw (...) "Более подлого, низкого, и враждебно настроенного к России и русским человека чем Witek, я в Салоне24 не видел" = "Bardziej podłego, nikczemnego i wrogo nastawionego do Rosji i Rosjan człowieka jak Witek, ja w Salonie24 nie widziałem" AKSKII 13.2.2013

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (44)

Inne tematy w dziale Polityka