15 obserwujących
49 notek
192k odsłony
336 odsłon

Epilog - raz jeszcze

Wykop Skomentuj1

Szanowni Czytelnicy,

Minęło 11 lat od kiedy jako "redaktor" zamieszczałem w tym miejscu kolejne rozdziały napisanych przez moją Ukochaną Babcię "Wspomnień zza Buga ~1921-1945". W ostatniej z dodanych notek (w 2007 r.) wskazywałem, że blog miał ok. 30 tys. odsłon. Dziś, w roku 2018, osłon jest już ponad 180 tys. 

Treść "Wspomnień..." Zofii Pawłowskiej trafiła do wielu innych serwisów. Była rozpowszechniana niejako "z ust do ust" w świecie Internetu. Stały się nawet podstawą do przypisów w Wikipedii. Mówiąc krótko - stały się z nimi rzeczy dla nas wszystkich niesamowite. 

Niestety "Wspomnień..." nie udało się mi opublikować w formie papierowej. Mimo wstępnego zainteresowania kilku wydawnictw - ujmując to biblijnie - "słowo nie stało się ciałem". Nie było to jednak problemem, bo babcia była bardzo szczęśliwa z takiej, tu istniejącej, formy publikacji i nie oczekiwała nigdy niczego więcej. Zresztą i to przerosło jej najśmielsze oczekiwania.

Piszę tę notkę jednak w bardzo konkretnym celu, aby zawiadomić wszystkich Państwa o tym, że moja babcia Zofia Pawłowska (z domu Okińska) odeszła od nas w dniu 11 kwietnia 2018 r., przeżywszy ponad 97 lat. Dziś zaś miał miejsce jej pogrzeb. Proszę w tym miejscu w imieniu swoim, Rodziny i mojej Babci o wspomnienie i modlitwę za jej Duszę. 

Jak informowałem w przeszłości "Wspomnienia..." mają dalszy ciąg, obejmujący lata po 1945 r. Ten rozdział nie był nigdy i nigdzie publikowany, z uwagi na to, że obejmuje swoją treścią czasy dużo bardziej teraźniejsze. Nie wykluczam jednak, że i ta część (co najmniej fragmenty) zostanie w przyszłości opublikowana. 

Na końcu pozostaje mi tylko podziękować wszystkim, którzy przez lata przeczytali "Wspomnienia...". 

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura