borond24 borond24
525
BLOG

Jak urządzić salon - kilka wskazówek

borond24 borond24 Wnętrza Obserwuj temat Obserwuj notkę 3

Salon to ważne miejsce, w jakim chętnie się relaksujemy. Warto więc zadbać o właściwą estetykę i wygodę.

Rozpocznijmy od ścian, jakie powinny być? To sprawa bardzo subiektywna i związana z pewną wizją. Jeśli chcemy żeby nasz salon wyglądał nowocześnie, ciekawym pomysłem będą kolory neutralne (biały, odcienie szarości) i spokojne (np. niebieski). Jeśli zaś zależy nam na tym, by salon był bardziej przyjemny i odnosił się bardziej tradycyjnie, warto pomalować go na jaśniejsze kolory. W tym drugim przypadku dobrym planem może będzie zachowanie odpowiedniej tapety.

Ściany w salonie warto ozdobić. Dla nowoczesnych wystrojów doskonale sprawdzą się naklejki na przeszkodę oraz modernistyczne filmy oraz oryginalne ozdoby. Należy jednak pamiętać, że nie można przesadzić. Na nowoczesność składa się przecież minimalizm. Jeśli więc chcemy skorzystać z naklejek na ścianę, to należy być niezmiernie ostrożnym.

Do tradycyjnego salonu najlepiej nadadzą się starsze meble, posiadające „duszę”. Warto więc odwiedzić antykwariaty i zajęcia ze tradycyjnymi rzeczami. Można również zamówić imitacje starych mebli u stolarza. Sprawianie tego typu salonu da nam bardzo zabawie i satysfakcji, a efekt na pewno zaskoczy znajomych.

Jeśli podoba nam się styl nowoczesny, powinniśmy postawić na minimalizm. Nowoczesne meble ważne są w wielu salonach meblowych, a ich popularność stanowi ogromnie niebezpieczeństwo. Warto poszukać takich, które czymś się wyróżniają i przyjdą nam do poziomu. Oczywiści więcej tego sposobie meble możemy zamówić w interesach meblarskich.

Nie możemy też zapomnieć o dodatkach takich jak dywany, zegary, rzeźby także własne ozdoby. W wypadku klasycznych salonów bardzo fajnym pomysłem jest umieszczenie zegara z kukułką lub wahadłem. Warto też powiesić kilka kopii obrazów ze starych epok. Dobrym projektem są również stylowe świeczniki.


Do nowoczesnych dodatków uczą się figury o niezwykłych kształtach z metali i tworzyw sztucznych. Powinny one przyciągać wzrok. Wiele innych dodatków, możemy zrobić sami. Nowoczesny wystrój powinien mieć również modne gadżety elektroniczne.

borond24
O mnie borond24

Deweloper Bydgoszcz

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości