264 obserwujących
1292 notki
2238k odsłon
  284   5

Przygody Dobrego Wojaka Szwejka Podczas Wojny na Ukrainie

Polski gen. Piotr Trytek stanie na czele międzynarodowej misji szkoleń dla wojsk ukraińskich. To ogromna odpowiedzialność, ale także uznanie pozycji Polski na arenie międzynarodowej - ocenił wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak. Czy należy rozumieć, że Polska dała się wciągnąć w unijną ściemę wymierzoną przeciwko NATO, która będzie miała tyle wspólnego z poprawą zdolności bojowej armii ukraińskiej, co Frontex z ochroną granic?

Ludzie, myślcie, to nie boli.


"17 października Rada UE uzgodniła powołanie Misji Wsparcia Wojskowego na rzecz Ukrainy (EUMAM Ukraine). Jej celem jest zapewnienie indywidualnych, zbiorowych i specjalistycznych szkoleń Siłom Zbrojnym Ukrainy, w tym Siłom Obrony Terytorialnej, oraz koordynacja i synchronizacja działań państw unijnych wspierających realizację tych szkoleń."

Wszystko piknie. Tylko że EUMAM Ukraine będzie mieć kwaterę główną w siedzibie Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych (EEAS) w Brukseli. Dowódcą misji jest francuski wiceadmirał Herve Blejean. Dwa dowództwa operacyjne powstaną w Polsce i w Niemczech.


Znaczy, Unia będzie dbać, żeby czasem tych żołnierzy nie wyszkolić w stopniu mogącym urazić wrażliwe uczucia Putina i zaszkodzić przez to interesom Francji i Niemiec?


European External Action Service (Europejska Służba Działań Zewnętrznych) to unijna 'dyplomacja'. Jej szefem  jest Josep Borrell, członek Hiszpańskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej, w 2018r. minister spraw zagranicznych Hiszpanii w najbardziej lewicowym rządzie od czasów hiszpańskiej wojny domowej, w 2019 roku awansowany na unijną posadę w Brukseli.

Borrell to ten sam urzędnik unijny, który z własnej inicjatwy wykonał w 2021 roku pielgrzymkę do Moskwy, gdzie przyjęto go jak przysłowiową burą sobakę. We wczesnej fazie wojny udaremnił przekazanie polskich Migów-29 Ukrainie, przedwcześnie podając utajniony plan do wiadomości publicznej, podobno niechcący.


Czekam z zainteresowaniem, czy Ukraińcy szkoleni w tym programie oprócz taktyki piechoty, zajęć na strzelnicy etc. będą mieli także wykłady polityczno-wychowawcze – użycie właściwych zaimków w rozmowie z mniejszościami seksualnymi, kto jest naturalnym liderem Europy i dlaczego Niemcy, jak strzelać z armaty bez przyczyniania się do globalnego ocieplenia, dlaczego czołgi powinny być elektryczne, jak oszczędzać delikatne uczucia Władimira Władimirowicza Putina, dlaczego nie należy przyjmować Ukrainy do NATO etc.


Tymczasem, prawdziwe szkolenie armii ukraińskiej prowadzi bez rozgłosu NATO, w Wielkiej Brytanii.


Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale