Stary Wiarus Stary Wiarus
444
BLOG

A słowo stało się ciałem, ministrze Rau

Stary Wiarus Stary Wiarus Izrael Obserwuj temat Obserwuj notkę 6
Jeśli chodzi o obywateli polskich, którzy na stałe zamieszkują w Izraelu, a chcą opuścić Izrael w związku z obecną sytuacją, ponieważ oni mają zakwaterowanie i niejako mieszkają u siebie, będą ewakuowani w dalszej kolejności, ale oczywiście będą mogli skorzystać z tej oferty – Zbigniew Rau dla PAP

https://www.pap.pl/aktualnosci/ewakuacja-polakow-z-izraela-kto-ma-pierwszenstwo-msz-trzy-samoloty-poleca-najpierw-na


Brawo dyplomacja... Wydaliście obywatelom Izraela poprzez konsulat RP w Tel Avivie ponad 30 000 paszportów polskich – w większości osobom nie mającym nic wspólnego z Polską poza posiadaniem przodka który miał kiedykolwiek w okresie ostatnich 105 lat obywatelstwo II RP, PRL lub III RP.

https://www.salon24.pl/u/wtemaciemaci/935921,paszporty-z-tel-avivu


Teraz możecie się rozkoszować konsekwencjami tragicznej głupoty bezmyślnego skopiowania do bieżącej ustawy o obywatelstwie polskim podstawowych założeń gomułkowskiej ustawy z 1962 roku, w myśl których obywatelstwo polskie dziedziczy się w nieskończoność, bez ograniczenia ilości pokoleń, a osoby uzyskujące obywatelstwo obce nie tracą obywatelstwa polskiego.


Przed 1939 rokiem, kto uzyskał w jakikolwiek sposób obywatelstwo innego kraju, ten automatycznie tracił polskie - prosto i sensownie. W ten sposób problem podwójnych obywateli w ogóle nie istniał.


Ale wy, oczywiście, musieliście utrzymać stan prawa, jakie komuniści wprowadzili w 1962 roku dlatego, że chcieli móc dorwać każdego emigranta, gdyby kiedyś nieostrożnie przyjechał do Polski.


Nawet jeśli Polak mieszkający od dziesięcioleci gdzieś indziej, gdzie już dawno się naturalizował, sam chce się zrzec obywatelstwa polskiego na własny wniosek, na podstawie art 34 ust.2 Konstytucji RP, to wy przeszkadzacie mu w tym jak tylko potraficie.

https://www.salon24.pl/u/wtemaciemaci/16970,polegly-na-walach


Te relikty komunizmu w polskim prawie o obywatelstwie nikomu nie służą, z wyjątkiem izraelskich geszefciarzy, którzy chcieliby mieć oprócz izraelskiego także i paszport unijny do bezwizowego wjazdu w interesach do Europy Zachodniej, albo na czarną godzinę.


Tylko że ta czarna godzina teraz nadeszła, i będziecie musieli ewakuować z Izraela około 30 000 ludzi, w tym osoby nie mówiące po polsku i mające was w najwyższej pogardzie. I to środkami nadzwyczajnymi, bo komercyjne linie lotnicze nieprędko polecą na lotnisko Ben Gurion – ich ubezpieczenia nie obejmują wojny. 


Sam tego chciałeś, Grzegorzu Dyndało.


emigrant (nie mylić z gastarbeiterem)       

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka