227 obserwujących
911 notek
1776k odsłon
1291 odsłon

Bantustan

Wykop Skomentuj13

 My tu gadu gadu o Smolensku, Katyniu, Strasbourgu, strategii i geopolityce. Ale ofiary Katynia i Smoleńska już nie żyją i nie da im się już pomóc. Natomiast  wiele ofiar przywiślanskiego bantustanu okupowanego przez własnych urzędników zostało wlaśnie skazanych na śmierć i znajduje się w trakcie perwersyjnej egzekucji alla polacca.

I co? I nic.

Otóż w polskich szpitalach właśnie zabrakło podstawowych leków onkologicznych  z grupy cystostatyków:

etopozydu, bleomycycny, ifosfamidu i dakarbazyny, a nie wykluczone że również doksorubicyny i karboplatyny.

Wasze Ministerstwo Eutanazji łże jak pies w telewziji, że "nie otrzymuje sygnałów" o braku leków, chociaż w tym samym klipie telewizyjnym sławy polskiej onkologii mówią o tym głośno, wyraźnie i po polsku. To jednak nie jest sygnał na takiej trąbce, jaką mogliby usłyszeć polscy urzędnicy.

Pacjenci chorzy na m. in. raka jądra, piersi,  jajnika i nowotwory z grupy chłoniaków, którzy potrzebują. lecz nie mogą rozpocząć chemoterapii, lub muszą ją przerwać, mogą teraz pisać testamenty i żegnać się z rodzinami. To są tysiące ludzi.

Te leki są w ciągłej produkcji za granicą, tylko że najtańszy producent tyych leków nie jest filantropem i nie chce ich sprzedawać waszemu państwu po jeszcze tańszych cenach, do jakich sprytnie chciało go nakłonić Ministerstwo Eutanazjii, więc wycofał się z polskiego rynku. To są wszystko cytostatyki z dawno wygasłymi patentami, produkowne w formie generycznej przez  kikudziesięciu producentów na świecie. Ale leków innych producentow niż jedyny namaszczony przez Ministerstwo Eutanazji nie wolno sprowadzać, bo Ministerstwo ich nie zarejestrowało - po to, żeby ich nie było wolno importować. Te leki naturalnie są w każdej hurtowni aptecznej w Berlinie, Wiedniu czy Paryżu i mogą zostać przywiezione frachtem lotniczym w ciągu godzin, ale Ministerstwo Eutanazji jest twarde, nie popuści i nie zaplaci. Miłość wymaga ofiar. Ministerstwo Eutanazji jest zdania, że winni są wszyscy i wszystko poza ustawą o refundacji leków, którą wysmażyło, i która stanowi teraz rytą w kamieniu i nienaruszalną podstawę prawną do zgładzenia nieokreślonej na razie liczby pacjentow onkologicznych.

A wy się wykłócacie o emerytury, Śmieszne. 
Powinniście teraz mieć jasność swego przyszłego losu.
Państwo podjęło kroki, by nie było problemu emerytur.

Śmiało podnieście sztandar wasz w górę.

www.tvn24.pl/28377,1741162,1,1,onkologika,fakty_wiadomosc.html

 

Wykop Skomentuj13
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale