225 obserwujących
930 notek
1804k odsłony
887 odsłon

Nie wszystkich musi niepokoić. Na razie tylko niemiecki skarb państwa.

Wykop Skomentuj6

Blog Liberte! Głos Wolny, Wolność Ubezpieczający grzmi piórem p. Katarzyny Lubnauer
http://industrial.salon24.pl/694315,katarzyna-lubnauer-prokurator-absolutny

"Bo pamięć o latach 2005-2007 i działaniach Zbigniewa Ziobro wobec tej nowej, zdobytej władzy absolutnej musi nas wszystkich niepokoić."

 

Zaraz…  A ci "my" i "nas wszystkich" to właściwie kto? Wszyscy stypendyści i beneficjanci grantów Friedrich-Naumann-Stiftung für die Freiheit, czy jeszcze ktoś?
 I dlaczego musi nas wszystkich niepokoić?

Mnie to na przykład nie niepokoi w ogóle. W dodatku ja stawiam tezę, że nie musimy się wszyscy niepokoić. Wystarczy, że się niepokoją urzędnicy Bundesministerium der Finanzen odpowiedzialni za sens i celowość wydatków z niemieckiego skarbu państwa.

Daleko bardziej niż połączenie funkcji ministra sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego RP w osobie Zbigniewa Ziobry, niepokoi mnie promocja celów niemieckiej polityki zagranicznej przez krajowe fundacje finansowane z niemieckiego budżetu państwa.

W tym konkretnym wypadku, jak na moje sceptyczne oko, młodzi państwo z Liberte! wyglądają na profesjonalnie zadaniowanych na  "wykorzenienie niechęci do liberalizmu" szeroko rozpowszechnionej w społeczeństwie polskim (der in der polnischen Bevölkerung stark verbreiteten Liberalismus-Feindlichkeit entgegen).Co ma przyjść na miejsce tej niechęci do liberalizmu, nie śmiem wręcz sobie wyobrazić.

Ale do rzeczy.

Według sprawozdania finansowego za rok 2013 (nowszych na witrynie wydawcy Liberte!, łódzkiej Fundacji Industrial, z niewiadomych powodów brak, czyżby fundacja straciła entuzjazm dla przejrzystości finansowej?) zob. http://findustrial.pl/sprawozdania/, fundacja uzyskała w roku budżetowym 2013 dotację w weysokości 150.577,32 zł z niemieckiej fundacji Friedrich-Naumann-Stiftung für die Freiheit, finansowanej z kolei większościowo przez niemieckie MSZ i niemieckie Ministerstwo Rozwoju i Współpracy Gospodarczej. Oraz dotację w wysokości 32.319,60 zł z węgierskiej Republikon Foundation, także częściowo finansowanej przez Friedrich-Naumann-Stiftung fur die Freiheit.

Z braku opublikowanych sprawozdań finansowych za lata 2014 i 2015 nie wiadomo niestety jeszcze jaka jest, że się tak wyrażę, dynamika dotacyjna Fundacji Industrial. Ufam, że we właściwym czasie się dowiemy.

Bo jeśli o rok 2013 idzie to, żeby było śmieszniej, sama tylko otrzymana w 2013 roku bezpośrednia dotacja z Friedrich-Naumann-Stiftung w wysokości 150.577,32 zł jest wyższa od całości sumy bilansowej Fundacji Industrial na dzień 31.12.2013, która wedle opublkowanego sporawozdania wyniosła 133.382,83zł.

Czy to możliwe, by młodzi bojownicy o demokrację i pogromcy niechęci do liberalizmu nie wykazywali w bilansie całości przychodów, a jednocześnie półgębkiem wspominali o otrzymanych dotacjach w innej części sprawozdania? Bałagan. Ja się nie czepiam, bo się nie znam, ale za niewykazanie przychodów w bilansie, pod którym jak wół stoi pieczątka zawodowych audytorów, to chyba nawet jakieś kary są? Wystarczy zadzwonić do Urzędu Skarbowego, tam na pewno wiedzą.


Jednym słowem, liberalne misie z Liberte!, wychodzi na to, że gdyby nie niemiecki skarb państwa, to by was już od jakiegoś czasu nie było, z powodu wyczerpania funduszów.

Stare przysłowie szkockie mówi - "Kto płaci kobziarzowi, ten wybiera melodię"("who pays the piper calls the tune") - a zatem co gracie, młodzi obrońcy demokracji z Liberte! ???

==============

https://www.freiheit.org/content/polen

In Polen sind zwei starke Think-Tanks am Netzwerk 4Liberty.eu beteiligt: „Projekt: Polska“ und „Fundacja Industrial“. Die Zusammenarbeit mit „Projekt: Polska“ konzentriert sich vor allem auf Veranstaltungen zu bürgerrechtlichen Themen wie Säkularismus, E-Government, Digital Society oder Hate Speech mit der jungen Generation als Zielgruppe. Die Stiftung „Fundacja Industrial“ koordiniert die Online-Aktivitäten der 4Liberty.eu-Website und ist Herausgeber der liberalen Zeitschrift Liberté!. „Fundacja Industrial“ verantwortet maßgeblich die halbjährlichen 4Liberty.eu-Reviews mit Analysen zu aktuellen europapolitischen Themen. Mit ihren publizistischen Aktivitäten und Veranstaltungen wirken beide Partner der in der polnischen Bevölkerung stark verbreiteten Liberalismus-Feindlichkeit entgegen.

http://www.european-network-of-political-foundations.eu/en/members/friedrich-naumann-stiftung

...Funding is provided by the German federal Ministry for Economic Cooperation and Development, the German Federal Foreign Office and, increasingly, by the European Union.

http://findustrial.pl/sprawozdania

 

Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale