Blog
W Temacie Maci
Stary Wiarus
Stary Wiarus Nie posiadam konta Facebook
226 obserwujących 864 notki 1707731 odsłon
Stary Wiarus, 20 sierpnia 2017 r.

Niemiecki dziennikarz oburzony pomysłem reparacji. Tak trzymać!

1341 25 0 A A A

Fontanny oburzenia niemieckich dziennikarzy, że ktoś się ośmiela domagać zaplaty od Niemiec za czyny, od których nie mają ucieczki and żadnego usprawiedliwienia. To znaczy że boli. Bardzo dobrze, ma boleć.


https://www.salon24.pl/newsroom/802754,niemiecki-dziennikarz-oburzony-pomyslem-reparacji-to-antyniemiecka-kampania


Ja się odnoszę sceptycznie do szans ujrzenia przez Polskę kiedykolwiek złamanego eurocenta z tych reparacji. Ale postawienie przy tej okazji do oczu świata, który albo o tym zapomniał, albo nigdy nie wiedział, albo udaje, że nie wie, albo nic go to nie obchodzi, że II wojnę światową wywolali NIEMCY, że obozy śmierci stworzył i prowadził aparat państwa NIEMIECKIEGO, że 6 milionów Polaków zginęło z NIEMiECKIEJ ręki, jest warte każdego centa wydanego na opinie prawne, kancelarie adwokackie i pensje dyplomatów, choćby przyszło na to sprzedać limuzyny i samoloty oraz każdy parlamentarny fotel, hotel, burdel i serdel.

Albowiem kampania państwa niemieckiego o uwolnienie państwa i narodu niemieckiego od winy, kary i odpowiedzialności, w tym materialnej, za ludobójstwo podczas II wojny światowej, ma już niedaleko do pełnego sukcesu. W Polsce każdy na ogół uczył się historii II wojny światowej na kolanach rodziców lub dziadków. Te pokolenia odeszły lub odchodzą. Nasze matki i nasi ojcowie z powstania, bitew i frontów, którzy jeszcze żyją mają dzisiaj po 85-95 lat. Jeszcze 10-15 lat, i nie pozostanie przy życiu ani jeden świadek.   Pięć lat później Bundesrepublik Deutschland będzie mogła ustanowić dzień 1 września dniem żałoby narodowej, upamiętniającym podstępną napaść zdradzieckiej Polski na pokojowo usposobione Niemcy.

Pokolenia urodzone w latach 70-tych, 80-tych, 90-tych i późniejszych XX i XXI wieku nie nauczą się już historii z wykastrowanych programów szkolnych i 30-sekundowych spotów w telewizji pomiędzy jednym a drugim ubawem. Na placu zostaną finansowane przez niemiecki skarb państwa fundacje, tłumaczące powoli i systematycznie, jaki to straszny obciach winić nowe, fajne, kolorowe i nowoczesne Niemcy za ponure zbrodnie starych nazistów nieokreślonej narodowości i ich polskich pomocników. Prawdziwy Europejczyk takie nieczyste myśli od siebie odsuwa. A ty, polski przyjacielu, jesteś wszak Europejczykiem, a poza tym, to przecież było strasznie dawno, a świat się zmienia...

 Po jakimś czasie,  6 milionów Polaków którzy stracili życie podczas wojny, będzie dla młodego Polaka i młodego Niemca  tak samą abstrakcją jak półtora miliona Ormian wyrżniętych przez Turcję w 1915 roku dla młodego Turka. Dla nowych pokoleń II wojna światowa to będzie taka sama nuda z podręczników jak  wojna rosyjsko-japońska 1904 roku, albo II Wojna Kongijska (1998-2003; 5,4 mln ofiar), - ktoś się tam z kimś bił, kogoś okupował, ktoś ginął, ale to było dawno i nieprawda, a zresztą i tak nie mieści się na jednym ekranie smartfona, więc kto by tym sobie d... zawracał.


Podkładamy się sami i nadstawiamy tej kampanii. Helmut Kohl miał jakoby kiedyś powiedzieć: "Spokojnie. Polacy nienawidzą Niemców, ale kochają Mercedesy". Cztery miesiące temu, w kwietniu 2017 roku, wielkonakładowa gazeta hiszpańska El Pais wybuchla fontanną oburzenia, że Polacy fałszują historię II wojny światowej. Na wydanej przez Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu liście załogi obozu znalazły się bowiem same niemieckie nazwiska. A to przecież polska bezczelność, bo przecież każdy Europejczyk wie, że to nie Niemcy, lecz naziści wraz z polskimi pomocnikami mordowali Żydów w obozach znajdujących się w Polsce, a zatem polskich.

http://telewizjarepublika.pl/el-pais-oskarza-polakow-o-falszowanie-historii-powodem-podanie-nazwisk-straznikow-z-auschwitz,46737.html


Autor artykułu, niespełna 40-letni dziennikarz hiszpański Guillermo Altarez, oskarżył Polskę o sfałszowanie listy strażników Auschwitz, ponieważ, jak to ujął, - jak wie każdy kto czytał Grossa, Polacy zabili więcej Żydów niż Niemcy. No i co? Ukazały się jakieś sprostowania? Altarez jest uwiklany w proces cywilny o odszkodowanie w wyskości pięciu milionow euro? Umieszczono jego nazwisko na liście osób w Polsce niepożądanych? Wydano Europejski Nakaz Aresztowania? Ale gdzie tam. Nikt nie pluje, to tylko deszcz pada. Nic się nie stało, Polacy, nic się nie stało.


I dlatego uważam, że kwestia reparacji wojennych od Niemiec musi być podniesiona oficjalnie. Dzisiaj. Teraz. Dopóki żyją ostatni świadkowie.

Opublikowano: 20.08.2017 08:04. Ostatnia aktualizacja: 21.08.2017 10:40.
Autor: Stary Wiarus
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

image
BACKUP: http://staryw.blogspot.com
NIE POSIADAM
KONTA FACEBOOK
"Powojenne pojednanie historyczne Francji i Niemiec utorowało drogę do powstania Unii Europejskiej. Z kolei mądrość i wspaniałomyślność narodów rosyjskiego i niemieckiego oraz przezorność działaczy państwowych obu krajów pozwoliły uczynić zdecydowany krok w kierunku budowy Wielkiej Europy. Partnerstwo Rosji i Niemiec stało się przykładem wychodzenia sobie naprzeciw, patrzenia w przyszłość przy zachowaniu troskliwego stosunku do pamięci o przeszłości. I dzisiaj rosyjsko-niemiecka współpraca odgrywa wielce ważną, pozytywną rolę w polityce międzynarodowej i europejskiej." Władimir Władimirowicz Putin, 31.08.2009 Anglia kosztuje sprzedawcę jabłek na lokalnym rynku i fryzjerkę z obwoźnego salonu fryzjerskiego circa £50 na miesiąc, i w pakiecie dostaje się dwór, królową, broń atomową, coroczne „trooping the colour”, wyścigi w Ascot, BBC1, BBC2, BBC3, BBC4 plus kilka kanałów tematycznych i Borisa Johnsona (to tak z grubsza), w czasie gdy ich polskie odpowiedniki muszą wybecalować £250 (sic!) na likwidację armii, niemoc policji, opieszałość sądów, wszechobecną korupcję, kolesiostwo na uczelniach, słabość kapitałową polskich firm, powódź, Bronka z jego potomstwem, przyjaciół Putina i kuzynów Angeli, likwidację mediów publicznych, a na deser Palikota, twarz polskiego „liberalizmu”, szefa wiekopomnej komisji „Przyjazne Chamstwo”. Pięć razy więcej za wschodnią podróbkę państwa. Dużo. Rolex, 14.06.2010 POLONIA  BEZ  CENZURY   STARY  WIARUS  BACKUP               free counters

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Ronald Lasecki  Hehe, a w tle pańskiej wypowiedzi kwartet smyczkowy powinien grać cicho "My,...
  • @echo24  Jeszcze za sto lat pańskie prawnuki będą się domagać, by Polaków mierzyć inną,...
  • @echo24  "Sęk w tym, że oni nie byli przez 50 lat pod butem komuny." W porządku, od 29 lat...

Tematy w dziale Polityka