Blog
W Temacie Maci
Stary Wiarus
Stary Wiarus Nie posiadam konta Facebook
227 obserwujących 897 notek 1758027 odsłon
Stary Wiarus, 19 grudnia 2018 r.

Opcja zerowa subito II, czyli MSZ RP posłańcem Putina

762 13 0 A A A

image

image


MSZ RP(?) przechodzi samo siebie, kierując do TVP kopię zażalenia Ambasady FR w Warszawie w sprawie użycia grafiki Wojciecha Korkucia "Achtung RuSSia" w programie TVP "Minęła 20" – włącznie z groźbami Rosjan w tym zażaleniu zawartymi, zamiast na to zażalenie odpowiedzieć, uprzejmie objaśniając autorom zażalenia podstawowe zasady wolności słowa. 

Następnie, zapytane o to przez TV Republika, MSZ RP(?) publicznie łże jak pies ustami swego wiceministra, zaprzeczając wbrew faktom jakoby ministerstwo było doręczycielem rosyjskich gróźb do polskiej telewizji publicznej.

Ambasada uważa powyższe zdarzenie za znieważanie Federacji Rosyjskiej i jej kierownictwa i zwraca się o udzielenie wyjaśnień w powyższej sprawie, która stanowi czyn karalny zgodnie z art. 136 kodeksu karnego RP, tzn. publiczne znieważenie głowy obcego państwa.


http://niezalezna.pl/250969-msz-listonoszem-wladimira-putina-wiceminister-przylapany-na-klamstwie-w-telewizji-republika


Trzynaście dni temu pisałem:

"Służba państwowa zwana na wyrost polską, a przez nieporozumienie dyplomatyczną, musi zostać natychmiast wypalona siarką i żelazem do gołego gruntu, w reżimie dużo ostrzejszym niż likwidacja WSI, a następnie zaorana, posolona i pilnie utworzona od nowa, bez względu na koszt i kłopot.


Z dożywotnim zakazem zatrudniania w niej kogokolwiek, kto choćby połą płaszcza o PRL się otarł. Wszyscy won. Żadnych “wypróbowanych zawodowców”. Żadnych “półwiekowych karier w służbie Rzeczypospolitej”. Żadnych resortowych dzieci. Żadnych małomównych “panów Waldków z konsulatu” na podwójnych etatach.


Wszystkie razem błędy i gafy nowo zatrudnionych amatorów wynikające z braku doświadczenia nie wyrządzą do końca stulecia tyle szkody, co całkowity brak profesjonalizmu i lojalności wobec państwa dotychczasowej struktury."


I co, nie miałem racji?


PS. Wiceminister Chichocki zaprzeczał poprzednio istnieniu notatki Z-99/2018. Kto ciekawy, niech sobie wygugla szczegóły.


https://www.salon24.pl/newsroom/850162,nowa-notatka-o-kryzysie-w-relacjach-polski-z-usa-jan-parys-z-msz-nie-zaprzeczaOpublikowano: 19.12.2018 04:56. Ostatnia aktualizacja: 19.12.2018 05:30.
Autor: Stary Wiarus
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie


BACKUP: http://staryw.blogspot.com
NIE POSIADAM
KONTA FACEBOOK
"Powojenne pojednanie historyczne Francji i Niemiec utorowało drogę do powstania Unii Europejskiej. Z kolei mądrość i wspaniałomyślność narodów rosyjskiego i niemieckiego oraz przezorność działaczy państwowych obu krajów pozwoliły uczynić zdecydowany krok w kierunku budowy Wielkiej Europy. Partnerstwo Rosji i Niemiec stało się przykładem wychodzenia sobie naprzeciw, patrzenia w przyszłość przy zachowaniu troskliwego stosunku do pamięci o przeszłości. I dzisiaj rosyjsko-niemiecka współpraca odgrywa wielce ważną, pozytywną rolę w polityce międzynarodowej i europejskiej." Władimir Władimirowicz Putin, 31.08.2009 Anglia kosztuje sprzedawcę jabłek na lokalnym rynku i fryzjerkę z obwoźnego salonu fryzjerskiego circa £50 na miesiąc, i w pakiecie dostaje się dwór, królową, broń atomową, coroczne „trooping the colour”, wyścigi w Ascot, BBC1, BBC2, BBC3, BBC4 plus kilka kanałów tematycznych i Borisa Johnsona (to tak z grubsza), w czasie gdy ich polskie odpowiedniki muszą wybecalować £250 (sic!) na likwidację armii, niemoc policji, opieszałość sądów, wszechobecną korupcję, kolesiostwo na uczelniach, słabość kapitałową polskich firm, powódź, Bronka z jego potomstwem, przyjaciół Putina i kuzynów Angeli, likwidację mediów publicznych, a na deser Palikota, twarz polskiego „liberalizmu”, szefa wiekopomnej komisji „Przyjazne Chamstwo”. Pięć razy więcej za wschodnią podróbkę państwa. Dużo. Rolex, 14.06.2010 POLONIA  BEZ  CENZURY   STARY  WIARUS  BACKUP               free counters

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @kasztanowcowiaczek  Mają wydawać na zęby Schetyny oraz frak, wino i ośmiprniczki dla...
  • @ojciec & dyrektor  Jakby nie rak prostaty, to może by pokazał.
  • @gini  To nie będzie takie proste. Jan Kowalski zmienia nazwisko na John Smith (jeden papier,...

Tematy w dziale Polityka