Wydawnictwo Fronda Wydawnictwo Fronda
66
BLOG

Bóg wtajemnicza w polskość

Wydawnictwo Fronda Wydawnictwo Fronda Kultura Obserwuj notkę 3

Narasta poczucie nadciągającego przełomu o zasięgu światowym. Wiara każe nam ufać, że zło zadufane w swej pysze upadnie przed Jezusem Chrystusem, Panem dziejów. Otwarte pozostaje jednak pytanie: ile cała rodzina ludzka i poszczególne narody zapłacą za popełnione zło i za okoliczności jego upadku?


Książka "Bóg wtajemnicza w polskość" dostępna w sprzedaży na stronie księgarni Salon24 >>


 Jaką cenę zapłaci Polska? Byłoby tragedią, gdybyśmy opowiedzieli się po stronie upadłych. Debata o Bogu, który wtajemnicza nas w polskość, jest przede wszystkim poszukiwaniem sposobów pomocy Polsce i Kościołowi.


Zofia Kossak. Rycerze Polski Chrystusowej


Siostra Faustyna Kowalska. Iskra z Polski


Helena Majewska. Wierność Bogu i Polsce


Rozalia Celakówna. Czekanie na Króla


Władysława Fronczak (Papis). Wizjonerka z Siekierek


Bronisława Kuczewska. Wykonanie Woli Bożej


Ludmiła Krakowiecka. Posłuszeństwo aż po krzyż


Anna Dąmbska. Polska w zamyśle Bożym


Zofia Nosko (Centuria). Nadzieja i przestrogi


Adam Człowiek. Zapowiedź rzeczy przyszłych


Arcybiskup Józef Bilczewski. Miłość ojczyzny


Arcybiskup Józef Teodorowicz. Bóg jest duszą Polski


Kardynał August Hlond. Wiara przyniosła kulturę


Franciszek Cegiełka. Stróż Ojczyzny


Święty Maksymilian Maria Kolbe. Narzędzie Maryi


Błogosławiony Stefan kardynał Wyszyński. Wszystko postawiłem na Maryję


Święty Jan Paweł II. Pan Bóg uderzaOd debiutu w 1994 roku aż po dzień dzisiejszy wydawnictwo Fronda wydaje awangardowy kwartalnik oraz nietuzinkowe książki w trzech głównych kategoriach: – publicystyka konserwatywno–prawicowa, – książki historyczne odkłamujące historię Polski i świata, – literatura katolicka podawana w nowatorskiej formie. Czytelnicy doceniają publikacje wydawnictwa Fronda za niezaprzeczalną wartość merytoryczną oraz wyrazistość. Nie byłoby to możliwe bez znakomitych autorów, takich jak: Gilbert Keith Chesterton, Szymon Nowak, Sławomir Cenckiewicz, Tadeusz Płużański, Dorota Kania, Jerzy Targalski, Maciej Marosz, Piotr Gontarczyk. Z roku na rok wydawnictwo bardzo prężnie się rozwija i z małej oficyny, oferującej swoim odbiorcom wartościowe, aczkolwiek niszowe publikacje, stało się przedsiębiorstwem z ogromnym potencjałem, wydającym także bestsellery, takie jak: „Dziewczyny Wyklęte” Szymona Nowaka czy seria „Resortowe dzieci”. Fronda (w starofrancuskim proca) jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na polskim rynku wydawniczym. Obecnie, oprócz książek i kwartalnika Fronda Lux wydawanych przez FRONDA PL Sp. z o.o., funkcjonuje całkowicie niezależny, prowadzony przez inną firmę portal Fronda.pl.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura