33 obserwujących
2340 notek
580k odsłon
102 odsłony

Ideapod/Sapioseksualność: Dlaczego niektórych z nas pociąga inteligencja

Wykop Skomentuj

Ideapod/Sapioseksualność: Dlaczego niektórych z nas pociąga inteligencja

Genefe Navilon

15 lutego 2019 r

Co jest dla ciebie seksowne lub atrakcyjne?


Od wyglądu, osobowości po hobby i zainteresowania - istnieje wiele rzeczy, które przyciągają nas do kogoś. Połącz te preferencje seksualne - heteroseksualne, homoseksualne, biseksualne, panseksualne, a mamy tak wiele terminów, które pomogą nam poruszać się po relacjach i seksualności.


Pojawiło się nowe pojęcie i zwróciło na siebie uwagę i wywołało wiele dyskusji -  to sapioseksualność.


Co oznacza to słowo i dlaczego jest tak kontrowersyjne?


Sapioseksualiści to ci, którzy uważają inteligencję za najbardziej atrakcyjną cechę osoby.

Mózg jest dużym wyzwaniem dla ludzi sapioseksualnych. W rzeczywistości uważają, że mózg jest największym narządem płciowym.


Podniecają się tym, to ich ekscytuje właśnie to  a nie cechy fizyczne. Dla osób sapioseksualnych gra wstępna polega na rozmowach psychologicznych, politycznych lub filozoficznych.


Posiadanie partnera, który ma dociekliwy umysł, jest absolutną koniecznością w ich romantycznych związkach.


Atrybuty fizyczne są z pewnością atrakcyjne. Nie ma sensu temu zaprzeczać.


Ale nie trwają długo. Inteligencja jest jednak cechą trwałą i stale rośnie wraz z wiedzą i informacjami. Dla osoby sapioseksualnej realizacja konwersacji jest bardzo satysfakcjonująca.


A ponieważ myślą, że umysł jest bardziej seksowny niż ciało, wygląd zewnętrzny jest dla nich drugorzędny.


Czy jesteś sapioseksualistą?

Jeśli zidentyfikujesz się jako sapioseksualny, ten świat błyskawicznych dopasowań i szybkich połączeń może nie być dla ciebie.

(...)


„Sapioseksualna to osoba, która nie doświadcza pociągu seksualnego, chyba że stworzy się z nią silny związek emocjonalny. Jest częściej spotykana w relacjach romantycznych, ale nie ogranicza się do nich. Niemniej jednak termin ten nie oznacza, że ​​sapioseksualiści mają niepełną lub pół-seksualność, ani nie oznacza, że ​​pociąg seksualny bez związku emocjonalnego jest wymagany dla pełnej seksualności (....)


Nauka to potwierdza

Naukowcy potwierdzili, że istnieje wiele powodów, które łączą pociąg i inteligencję.


Według badań przeprowadzonych przez University of New Mexico mężczyźni, którzy mają wyższe IQ, są bardziej męscy i produkują zdrowsze plemniki. Jeśli chodzi o ewolucję, kobiety chętniej wybierają inteligentnych mężczyzn, jako podświadomy sposób na większe szanse na reprodukcję.

(...)Inteligentna osoba zdaje sobie sprawę z tego, że przed nią jest długa droga. I to jest jedyny powód, dla którego większość sapioseksualistów jest zdystansowana i samotna.


Sapioseksualiści mają nie tylko wysokie standardy intelektualne dla swoich romantycznych partnerów. Mają te same preferencje co do relacji platońskich. Ich grupa społeczna składa się również z wysoce inteligentnych ludzi. Powierzchowne przyjaźnie dla nich nie pasują.


Więc co jest najważniejsze? Skąd wiesz, czy jesteś sapioseksualistą? Przeczytaj te sześć znaków i sprawdź, czy możesz się odnosić.


1. Twoje poprzednie romantyczne relacje zaczęły się od przyjaźni.

Sapioseksualiści nie zakochują się od razu. Ponieważ nie pociągają ich spojrzenia, zakochanie się w nich zajmuje trochę czasu.


Dlatego przez większość czasu twoje relacje prawdopodobnie zaczną się od przyjaźni. Najpierw potrzebujesz tej głębokiej i znaczącej więzi. Musi minąć trochę czasu, aby nawiązać intelektualne połączenie z kimś wyjątkowym.


Masz jednak tendencję do opuszczania emocji związanych z fazą miesiąca miodowego. Zakochujesz się w kimś, kogo już znasz i z którym czujesz się całkowicie komfortowo. Tak więc jedną z wad w twoich związkach jest konieczność urozmaicenia rzeczy lub wywołania emocji.


2. Pierwsze randki tak naprawdę nic ci nie znaczą.

W przeciwieństwie do większości ludzi, nie możesz podejmować absolutnych decyzji dotyczących kogoś po pierwszej randce. Inni mogą łatwo stwierdzić, czy chcą się z kimś spotkać po pierwszej randce. Ale nie ty.


Pierwsze randki ledwo mówią coś znaczącego. Co więcej, pierwsze randki wydają się być lekkie, a rozmowa koncentruje się na nieistotnych tematach.


Będziesz potrzebował więcej niż jednej randki aby ustalić, czy masz z kimś jakieś intelektualne lub głębokie emocjonalne powiązanie. Wydaje się, że rzeczy, które uważasz za atrakcyjne, mogą zająć więcej czasu.


3. Nadal możesz odczuwać pociąg fizyczny, ale to naprawdę nie jest wielka sprawa.

To, że inteligencja jest dla Ciebie najważniejsza, nie oznacza, że ​​nie przyciągasz ludzi fizycznie. Nie jesteś ślepy. Nadal możesz znaleźć kogoś wspaniałego. Po prostu nie jest to jedyna rzecz, której szukasz. (...)

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości