39 obserwujących
3148 notek
780k odsłon
  179   0

Frankfurter Allgemeine Zeitung / PLANOWANE ATAKI NA MIGRANTÓW

Frankfurter Allgemeine Zeitung / PLANOWANE ATAKI NA MIGRANTÓW

Policja wstrzymuje prawicową akcję ekstremistów na granicy z Polską

24.10.2021, 09:26


Policja zatrzymała około pięćdziesięciu podejrzanych na granicy polsko-niemieckiej. Prawicowa partia ekstremistyczna „Trzecia Droga” wezwała do akcji na przejściu granicznym. Grupa chciała podjąć działania przeciwko migrantom.


W akcji przeciwko tzw. przejściu granicznemu, na granicy polsko niemieckiej mieli wziąć udział prawicowi ekstremiści. Policja wytropiła w niedzielę wieczorem około 50 podejrzanych. Ci ludzie byli powiązani z prawicową ekstremistyczną partią odłamową „Trzecia Droga” i najwyraźniej podążali za wezwaniem partii do tzw. przejścia granicznego, jak poinformowała policja w niedzielę rano.


Partia chciała podjąć działania przeciwko migrantom na granicy. Podczas kontroli aresztowanych policja skonfiskowała także gaz pieprzowy, bagnet, maczetę i pałki. Największą grupę ludzi, około 30 osób, zatrzymano przed północą w brandenburskiej wsi Groß Gastrose. Ponadto kilka osób zostało wytropionych na zaporze na Nysie i kilka w aglomeracji Guben. (...)


Przybyli z różnych krajów związkowych

Część zatrzymanych osób pochodziła z najbliższej okolicy, ale wielu przybyło również z innych krajów związkowych. We wczesnych godzinach porannych policja nadal będzie patrolować okolicę. Są na miejscu z licznymi służbami ratunkowymi i ściśle współpracują z policją federalną.

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale