40 obserwujących
3406 notek
846k odsłon
  557   1

Pogromy dziennikarzy na Podlasiu

Trzej fotoreporterzy zatrzymani przez żołnierzy WP. Wojsko w asyście policji interweniowało we wtorek wobec trzech fotoreporterów, którzy fotografowali tymczasową bazę wojskową w Wiejkach (Podlaskie) - potwierdziło w środę MON i podlaska policja.

image

Maciej Nabrdalik ( z prawej) pracuje m.in. dla „New York Times”, jest członkiem amerykańskiej agencji VII Photo, laureatem World Press Photo. 


New York Times jest gazetą nastawiną antypolsko m.in. przeciwstawiał się przyłączeniu Polski do NATO, był gazetą, która aktywnie działała przeciwko powstaniu niepodległej Polski skupiając się na rzekomych mordach na ludności żydowskiej oto fragmenty z 1919 roku:

"(...)We Lwowie rozpoczęły się masakry, zgodnie z otrzymanymi tutaj dokumentami i rozprzestrzeniły się po całym kraju: zgwałcone kobiety, zabici mężczyźni, zrujnowane synagogi, zabrany majątek we Lwowie był punktem wyjścia. Historia młodej kobiety. Zamieszki pod Przemyślem.(...)

1919: Polskie pogromy : - To, co wydarzyło się w Polsce, było gorsze niż rosyjskie pogromy, które wzbudziły oburzenie cywilizowanego świata. Zorganizował rząd carski masakry Żydów w Kiszyniowie i Homlu oraz w wielu innych miejscach w Rosji. Ale w wyniku wieloletniej agitacji przeciwko Żydom w Polsce, zniewagi w Polsce przyjęły definitywną politykę zemsty. Były to typowe polskie pogromy, zamieszki antyżydowskie, którym towarzyszyły brutalne egzekucje bez procesu, szyderstwa, tortury, szyderstwa, grabieże i grabieże. (...)"

Lubię to! Skomentuj27 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura