40 obserwujących
3485 notek
865k odsłon
  201   0

2019 rok, seria fake newsów prasy izraelskiej z wycieczkami szkolnymi w tleSeria fake newsów prasy izraelskiej odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na antysemickie incydenty w Polsce.


Pijany Polak grozi izraelskiej wycieczce szkolnej, zostaje zastrzelony przez strażnika ......pisze The Times of Israel w nagłówku. Po interwencji artykuł znika ale portal nie przeprasza, nie dokonuje sprostowania, nagłówek pozostaje. Inne portale i media społecznościowe podobnie jak z fałszywkami o zniszczonych cmentarzach żydowskich będą się na niego powoływać.

Wg prasy izraelskiej pijany antysemita miał z nożem wedrzeć się do autokaru wycieczki izraelskiej a w trakcie akcji zostać postrzelony przez agenta Shin Bet. 

Tyle radio " Erewań". Jaka prawda? 

Wynajęty polski ochroniarz stoi przed hotelem, żadnej wycieczki w okolicy. Dwóch nietrzeźwych przechodniów (1.5 promila) pyta agenta dlaczego się im przygląda. Odchodzą. Ochroniarz prewencyjnie podąża za nimi. Jeden z nich wyciąga nóż. Agent ochrony powala go na ziemię. Policja odwozi pijaków do izby wytrzeźwień. Strony nie wnoszą przeciw sobie oskarżeń.

BTnews.online/2 Polaków zaatakowało nożem izraelskiego ochroniarza

2 Polaków zaatakowało nożem izraelskiego ochroniarza opiekującego się wycieczką izraelskich uczniów.

Antysemickie zbrodnie na tle nienawiści rosną na całym świecie , a na żydowskich instytucjach i nieruchomościach pojawiają się swastyki i nienawistne graffiti.

Dwa żydowskie cmentarze zostały zrujnowane w Polsce w zeszłym miesiącu , w związku ze świeżym kryzysem dyplomatycznym między polskim rządem ultra-nacjonalistycznym a Izraelem w sprawie aktywnej roli Polski w zbrodniach nazistowskich.

image

image

..,..........

image

I reakcja mediów społecznościowych:

Mam nadzieję, że go załatwili po Izraelsku amen - Benjamin Godder

Stefan Burczymucha -Trzeba do koncernu farmaceutycznego napisać! aby dla Polski przygotowali taką paszę! aby im się w głowach poukładało! nie obrażam wręcz przeciwnie, większość nie zdaje sobie sprawy z tego co konsumuje. 

No masz! Skurwysyny! - Zofia Eva Szwalb

W zeszłym roku też poszedł taki news o ataku bombowym na izraelskich uczniów w Warszawie...- Robert Zelman

Anna Węglarczyk- Hej! Czy ktoś ma z Was informacje co to była za grupa? Jestem dziennikarką z Onet.pl. Próbowałam to sprawdzić, rozmawiałam z policją i hotelem i nikt nie potwierdza tego wydarzenia.

Stefan Burczymucha - sami to Polacy o sobie piszą, jacy to oni są kulturalni

Max Wudecki - to są skutki polityki wspierającej antysemityzm

Robert Zelman - No i historia żyje i się rozwija jak serial obyczajowy... teraz wpadli do autokaru z nożem...Postrzelił ich agent Shin Bet. Kto wie co będzie w następnym odcinku?

Beti Elon - Właśnie opublikowałam w tej sprawie post. Zapraszam do zaspokojenia ciekawości. Oraz zapraszam do chwili zastanowienia się nad sobą ( tym którzy z przekonaniem twierdzili iż jest to fejk)

Info z FZP (Forum Żydów Polskich) nas nie interesuje. Opinie antysemitów z tamtego forum także. To, że zdarzył się incydent w Polsce pokazujący Polaków w złym świetle, to nie znaczy, że to jest fejk.


.,....,.


Wybory prezydenckie w USA w 2016 r. Stanowiły przekonującą ilustrację potęgi  fałszywych nagłówków i artykułów rozpowszechnianych w mediach społecznościowych wpływających na bieg wydarzeń. To miało miejsce podczas referendum Brexitowym w Anglii, początek zeszłego roku obfitował w fake newsy prasy izraelskiej na temat Polski. Od tamtej pory przyzwyczailiśmy się do zgadywania czy mamy do czynienia z fałszem czy prawdą, a czasami do odwoływania się do wątpliwych historii rozpowszechnianych w naszych mediach społecznościowych. W końcu żyjemy w niepewności, komu i w co należy ufać - jeśli w ogóle lub komukolwiek.

Media społecznościowe znajdują się w centrum wielu z tych wyzwań. To główne miejsce, w którym ludzie otrzymują najświeższe informacje i, niestety, jedno z miejsc najbardziej podatnych na manipulacje, gdzie rozpowszechnia się fałszywe treści - nie tylko te zwariowane, łatwo odrzucane teorie spiskowe, ale przekonywające na tyle, że nawet eksperci dają się na nie nabierać. Jest to prawdziwym i rosnącym zagrożeniem.


Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale