40 obserwujących
3616 notek
896k odsłon
  147   1

IZRAEL JEST „PAŃSTWEM ROSYJSKOJĘZYCZNYM”

The Jerusalem Post/ 

Aktualności Izraela04:18 | 09/20/19


PUTIN MÓWI, ŻE IZRAEL JEST „PAŃSTWEM ROSYJSKOJĘZYCZNYM”

CNAAN LIPHSHIZ / JTA: Putin mówi, że Izrael jest „państwem rosyjskojęzycznym”


Prezydent Władimir Putin powiedział, że Rosja uważa Izrael za naród rosyjskojęzyczny .


Putin wygłosił oświadczenie, jak dotąd najsilniejszy publiczny wyraz pokrewieństwa z państwem żydowskim, podczas przemówienia we wtorek w Moskwie w trakcie wydarzenia zorganizowanego przez United Israel Appeal, syjonistyczną organizację odpowiedzialną za zbieranie funduszy.


„Obywatele Rosji i Izraela są związani więzami rodziny, pokrewieństwa i przyjaźni. To prawdziwa sieć, wspólna rodzina, mówię bez przesady. Izrael ma prawie 2 miliony rosyjskojęzycznych obywateli . Uważamy Izrael za państwo rosyjskojęzyczne - powiedział.


Putin powiedział także, że pojedzie do Izraela w styczniu na zaproszenie prezydenta Reuven Rivlin, aby wziąć udział w wydarzeniach poświęconych 75. rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz i Międzynarodowego Dnia Pamięci o Holokauście.


„Oczywiście na pewno skorzystam z tego zaproszenia” - powiedział Putin.


Dodał, że handel między Izraelem a Rosją wzrósł o 9 procent w 2018 roku w porównaniu do poprzedniego roku.


Rosja utrzymuje silne więzi z niektórymi krajami rosyjskojęzycznymi, oferując im korzystne warunki handlowe i wsparcie polityczne.(...)


Pod rządami Putina Rosja pogłębiła jednak sojusz z Iranem, pomimo wezwań tego kraju do zniszczenia Izraela i rzekomych prób rozwoju broni jądrowej i innej w kontekście konfliktu Iranu z Izraelem. Rosja popiera również prezydenta Syrii Baszara Assada i Hezbollah i jest jedną z niewielu głównych potęg na świecie, posiadających oficjalne stosunki z urzędnikami Hamasu.

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale