Blog
CICER CUM CAULE
Zbigwie
Zbigwie zbigwie@mail.ru
60 obserwujących 293 notki 655418 odsłon
Zbigwie, 1 marca 2014 r.

Na Zachód! Rosyjska Armia dotrze do Lizbony!

Niejaki Seaman napisał swoje prymitywne i infantylne wypociny! Nie uchodził za głupka, a raczej za faceta, który pisze do rzeczy i potrafi zrozumieć tekst, który przeczytał... 
Jednak fokazuje się, że nie jest w stanie zrozumieć tekstu, który czyta. No cóż, posiada własne szare komórki, z których stara sie korzystać jak potrafi. Uprzejmie proszę o przekazanie owemu Seamanowi moich serdecznych wyrazów współczucia!
A notka jest łatwa do zrozumienia jej przesłania – wymaga tylko nieco wysiłku umysłowego i niewiele pracy szarych komórek.

„Dzisiejszy dzień 28 lutego 2014 r. można przyjąć za koniec ukraińskiej państwowości. Po co oni to uczynili… Mógł być przecież piękny kraj. Lecz my na pewno zbudujemy nową Ukrainę. Wielką Ukrainę. Imperialną Ukrainę. Obiecujemy”.

Kto mógł wypowiedzieć te słowa.

Pewnie jakiś związany z Kremlem Rosjanin.

I przedstawia ten Rosjanin swoją analizę wydarzeń na Ukrainie w aspekcie geopolitycznym:

1.USA  doprowadziły do rozpadu Ukrainy i kontroli nad jej zachodnią połową. Jest to dla USA zagwarantowane. 5 miliardów USD straciliśmy nie na darmo. Granice NATO będą teraz wzdłuż Dniepru. Jedna Ukraina we wczorajszych granicach już nie istnieje.

2.USA osiągnęły co chciały – wciągnęły Rosję w konflikt. I na tym będzie budowana ich strategia oderwania Rosji od Europy. Jest to jeszcze jeden nasz sukces. Lecz nazwać tej sytuacji „zwycięstwem Rosji” będzie zadaniem bardzo trudnym nawet dla Putina.

3. Zgodnie z prawidłami chłodnej polityki : w rezultacie państwowego przewrotu w Kijowie sponsorowanego przez USA, Moskwa otrzymuje Południe i Wschód, Ameryka tylko Zachód.  Przy tym nie od razu, a poprzez konflikt. Połowa Ukrainy odchodzi od Rosji z moralnymi stratami i wojskowymi dla USA.  Pół Ukrainy wstępuje do NATO i marzy o tym, aby kiedyś było wzięte do Europy.

4.Mecz zawsze jest przestrzeń dla blefu. Jak się oderwie połowę to można udawać, że pretenduje się do całości. I w dogodnym momencie, jeśli blef jest właściwy, można tę całość otrzymać.  Aktualny niby rząd w Kijowie będący w stanie paraliżu nie ma jakichkolwiek sił, aby ustanowić swoją kontrolę nad Krymem i Wschodem. Ba! Utrzymać to terytorium jest niemożliwością. Przed nimi długotrwała wojna domowa, która dobije to, co zostało z Ukrainy. Janukowycz jest w Rosji legalnym nośnikiem prezydenckiej władzy na całej  Ukrainie.  W Kijowie jest nielegalna junta wojskowa i neonaziści. Moskwa ma wszelkie podstawy przystąpić do budowy Małorosji / Noworosji. USA przyznają to nieoficjalnie. Na więcej oni nie są zdolni, nie mają możliwości.  Choć będą gadać. I będzie to tylko puste gadanie.

5. Piąta kolumna we wnętrzu rosyjskich władz i bezsilni urzędasy -rosyjski wariant Partii Regionów, którą budował razem z „Jedną Rosją” W. Surkow z Pawłowskim i Gelmanem, zapewniają Putina o konieczności  oddania Ukrainy. Czyli ze strachu chcą dać Zachodowi i USA więcej niż oni chcieliby. Gorbaczow i Jelcyn byli na to podatni. Putin ani razu. On zawsze robi wszystko na swój sposób, żeby wokół nie przemawiała zagraniczna agentura – ta zarejestrowana i „bołotnaja” oraz ta poważniejsza niezarejestrowana. Nie mogę sobie wyobrazić, aby Putin tym razem odszedł od swoich zasad. Jeśli odejdzie to wtedy ta cała ukraińska historia rozpleni się po Rosji. My i Ukraina jesteśmy jednym związanym ze sobą narodem, za wyjątkiem Prawego brzegu Dniepru i to nie całym.  

6.Z punktu widzenia rozważnej geopolitycznej analizy decyzja Moskwy o podtrzymaniu nowej południowo – wschodniej państwowości została bardzo słusznie podjęta. Czy została przyjęta przez Putina? Ona została przyjęta przez logikę historii. Dlatego należy działać tak, jakby ona już obowiązywała.

7. Moskwa udzielała pomocy tym swoim przyjaciołom, którzy sami byli w stanie się obronić. Dlatego samoorganizacja południowo-wschodniego politycznego tworu jest pilnie aktualna. 

8. Teraz trwa walka o granice dwóch Ukrain. Co najmniej według linii Dniepru. Lecz w naszych interesach jest przesunięcie jej jak najdalej na zachód, aby wojska NATO były odsunięte daleko od rosyjskich granic.   Dlatego najlepszym sposobem obrony jest napaść. Bierzemy przykład z „Prawego sektora” – galicyjskim nacjonalistom jest potrzebne całe terytorium: ich i nasze. Nam ich terytorium nie jest potrzebne, lecz na taką bezczelność należy odpowiedzieć w sposób właściwy:  o Kijów walczyli wiele razy w rosyjskiej historii galicko-wolyńscy i włodzimiersko-moskiewscy władcy. Jeśli naziści są pewni, że Kijów jest ich na zawsze i próbują wjechać do Doniecka, Charkowa, i Symferopola, to najwyższa pora aby zobaczyli, że Kijów to rosyjskie miasto. To jest nasze miasto.

9. My idziemy na  Zachód!

Prawda, że ciekawy ten rosyjski tekst goebbelsowskiego typu? Taki jest duch totalnego kłamstwa rosyjskiego politologa przemawiającego we współczesnej Rosji językiem  niemal  hitlerowskiej NSDAP!

Opublikowano: 01.03.2014 17:58.
Autor: Zbigwie
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Cała Polska czyta wypociny niejakiego Seamana! "Niedawno ukazał się interesujący wpis: Grawicapy latają w kosmosie pióra znanego blogera Zbigwie, z wykształcenia fizyka". Znajdź ponad 100 moich notek na Forum Rosja-Polska. Mam bana u blogerów WITOLD JURASZ, MAIA14 i BOSON, ale on zupełnie nie posiada kindersztuby. Poetry&Paratheatre 2010 i 2013. image free counters
Free counters

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • ДОРОГИЕ ГОСТИ ИЗ РОССИИ, ПРОЧИТАЙТЕ СТАТьЮ ПОД...
  • Mylisz się Esko, PAD ma jeszcze duże szanse na drugą kadencję. To inteligentny facet i liczę...
  • Wedle oświadczenia Królikowskiego 200 tys. zł z łącznej kwoty jednego milioną stanowiło...

Tematy w dziale