Kiedy szczepienia przeciw Covid-19 dzieci od 12 lat? Ważna decyzja Rady Medycznej

Kiedy szczepienia dla dzieci od 12 do 15 lat? fot.PAP/EPA/ABED AL HASHLAMOUN
Kiedy szczepienia dla dzieci od 12 do 15 lat? fot.PAP/EPA/ABED AL HASHLAMOUN
Rada Medyczna przyjęła rekomendację dotyczącą szczepień przeciw Covid-19 osób od 12. do 15. roku życia preparatem Cominarty. Chodzi o szczepionkę produkowaną przez koncern BioNTech/Pfizer.

W piątek Europejska Agencja Leków (EMA) zdecydowała o zatwierdzeniu szczepionki firm BioNTech i Pfizer przeciw Covid-19 dla grupy wiekowej 12-15 lat.

Dziś z kolei działająca przy premierze Rada Medyczna przyjęła rekomendację dotyczącą szczepień grupy 12+ preparatem Cominarty.


Kiedy szczepienia dla dzieci od 12 do 15 lat?

Wczoraj na antenie TVN24 prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych dr Grzegorz Cessak powiedział, że szczepienia dzieci powyżej 12. roku życia "rozpoczną się w wakacje".

Myślę, że możliwy jest jeszcze czerwiec - oświadczył. Dodał jednak, że "minister zdrowia tę informację przekaże osobiście".

Wakacje będą na pewno tym czasem szczepienia dzieci, indywidualnym, a czy będą podejmowane zbiorowe szczepienia dzieci w szkołach, czy w innych trybach i możliwościach, to będzie przedmiotem dyskusji i analiz - powiedział dr Cessak.

W Polsce na szczepienia przeciwko Covid-19 mogą zapisywać się już osoby od 16. roku życia. Szczepienia niepełnoletnich odbywają się wyłącznie z użyciem preparatu firm Pfizer/BioNTech. Dorośli mogą także korzystać z szczepionek firm Moderna i AstraZeneca oraz specyfiku opracowanego przez Janssen Pharmaceutica NV, firmę z pionu farmaceutycznego Johnson&Johnson.

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj25 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości