36 obserwujących
616 notek
846k odsłon
244 odsłony

PiS popiera aborcję

Wykop Skomentuj24

Często słucham wystąpień Grzegorza Brauna na Komisjach Sejmowych nie tylko z powodu jego oracji, ile z ochoty zapoznania się z tematem którym się zajmuje. Potrafi bowiem poseł Braun jak nikt inny (może zbyt kwieciście) opowiedzieć słuchaczowi o kulisach bolesnych tematów, czy też wskazać zagrożenia mogące zaszkodzić obywatelowi przez wprowadzanie dziwnych praw przez rządzących. Obecnie poseł alarmuje:

„Zmierza się do uchylenia klauzuli sumienia, którą kierowanie się jest ciągle jeszcze dobrym prawem wszystkich medyków w Polsce”

Alarmuje bo pod obrady Komisji d/s Zdrowia wpłynął rządowy projekt nowelizacji ustawy...

Jest to o tyle ciekawe, że ma owa nowelizacja wiele wspólnego  z innym projektem złożonym dawno, dawno temu przez obrońców życia poczętego,  a leżącego bezczynnie w tzw. zamrażarce sejmowej. Posłowie jakoś się  nie spieszą z rozpatrzeniem woli narodu. W  "Naszym Dzienniku" już  dwa lata temu z tego powodu pojawił się artykuł Ks. dr hab. Piotra Kieniewicza MIC pt. "Zamrożone obietnice" gdzie autor we wstępie stwierdza wprost:

"Kiedy Prawo i Sprawiedliwość szło do wyborów parlamentarnych, w ofercie programowej miało ochronę życia nienarodzonych. Trudno było tej partii nie wierzyć, ponieważ w kończącej się wówczas kadencji parlamentu niemal jednomyślnie opowiadała się za przedstawianymi projektami obywatelskimi ukierunkowanymi na lepszą ochronę życia nienarodzonych. Historia kolejnych lat pokazała, jak czcze były owe obietnice i jak daremne nadzieje na zmianę prawa, które dopuszcza zabijanie dzieci, wobec których istnieje podejrzenie choroby lub nieprawidłowego rozwoju. (...)"

Poseł Braun z Konfederacji słusznie więc zauważa, że wspomniana nowelizacja  "mimochodem zmierza do uchylenia klauzuli sumienia", czyli pisząc brutalniej do swobodnego dostępu do skrobanek.

"Poseł powołał się tu na art. 39 (liczącego ponad 500 stron projektu noweli), w którym mowa, że w przypadku powstrzymania się lekarza od wykonania świadczenia zdrowotnego, podmiot leczniczy, w ramach działalności którego powstrzymano się od wykonania świadczenia zdrowotnego, jest obowiązany wskazać lekarza lub podmiot wykonujący działalność leczniczą, który zapewni możliwość wykonania tego świadczenia”.

Poseł Braun pyta więc wprost: "Czy taki był plan premiera Morawieckiego? Czy może ktoś podłożył mu świnię? " 

W mojej ocenie nikt żadnej świni nikomu nie podłożył. Taka jest od początku polityka PiS. Swoboda dokonywania aborcji w Polsce jest celem, który ma pomóc utrzymać formacji Kaczyńskiego władzę w państwie. Przykre to, nawet dość obrzydliwe, ale taka jest prawda. Co ciekawe taka fałszywa postawa i mydlenie oczu spowodowała wreszcie delikatny wstrząs we wzajemnych relacjach Nowogrodzka -Toruń  jakim okazała się decyzja kandydowania pana Piotrowskiego na urząd prezydenta RP, który ma znaczące  uznanie wśród słuchaczy Radia Maryja i Telewizji Trwam. Czy jest to rękawica rzucona PiS-owi jako tzw. czarownicy przez Ojca Dyrektora? Na to wygląda.

Dziwi jednakże wspomniany zapis o klauzuli sumienia także u dentysty. Czyżby i stomatolodzy mieliby onym procederem się pokątnie trudnić? Jeśli tak, to zmaterializowałby się wówczas kawał ludowy: "Pani się zdecyduje, bo nie wiem jak fotel ustawić!"

źródło

www.pch24.pl/chca-uderzyc-w-klauzule-sumienia--grzegorz-braun-alarmuje-w-sprawie-rzadowego-projektu,73949,i.html#ixzz6E21i8zJH

https://naszdziennik.pl/polska-kraj/204243,zamrozone-obietnice.html

Wykop Skomentuj24
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka