39 obserwujących
725 notek
929k odsłon
408 odsłon

Kawa na ławę z Łagiewnik

Wykop Skomentuj19

Daleki jestem od oskarżeń, ale przyznam szczerze że nie podoba mi się kiedy Kościół bawi się w biznes.

Zakony od wieków utrzymywały się z pracy własnych rąk dla własnych, że tak napiszę brzydko "gąb". Miały sady, ogrody, hodowle świń, bydła i wszystko to własnymi rękoma obrabiały. Wiejski proboszcz miał podobnie własne hektary, z których się żywił, tu jednak  z pomocą parafian co mu obrobili pola z szacunku dla osoby duchownej.

Nie przeczę, dzieło św. Maksymiliana Kolbe jakim była drukarnia w Niepokalanowie drukująca katolicką prasę czy książki, albo obecne imperium medialne ojca Rydzyka...

Ale pomysł na jaki wpadły siostry z Łagiewnik mocno mnie zaskoczył i z lekka przyznam zniesmaczył.

"Kawa z Łagiewnik" zbierana w Wietnamie, wypalana i paczkowana w klasztorze. Niby nic a jednak robi różnicę in minus.

„Kawa z Łagiewnik” to nasz pomysł na przetrwanie - czytam w "Bibule" - Gdy pielgrzymów jest mniej, my nie przestajemy pracować i inspirować innych. U nas cały czas się coś dzieje i w sferze duchowej, i materialnej. Kawy można napić się w naszej restauracji Agape, ale i zabrać ją do siebie. Jeśli jednak ktoś nie może do nas przyjechać, może ją zakupić i skosztować w swoim domu, dzielić się tym wspaniałym smakiem z innymi, myśląc o Łagiewnikach i mając świadomość, że w ten sposób dołożyło się swoje ziarenko na wsparcie utrzymania miejsc pracy dla osób zaangażowanych od kilkunastu lat w funkcjonowanie sanktuarium Bożego Miłosierdzia"  - tak reklamuje klasztorny towar ks. Wyrobkiewicz (nawet nazwisko pasuje do biznesu)

Nie oskarżam, ale pamiętam dość dobrze aferę Stella Maris i biskupa Gocłowskiego zamieszanego w handel autami z mafią bez podatku, czy wreszcie słynnego biznesmena w sutannie (winiarnia, browar) jakim był ks. Jankowski, bez sutanny  przypominającego bardziej letnika z Monte Carlo.

Nie wiem co na to Pan Bóg, ale zdaje mi się, że tak ubogacające Kościół atrakcje pogoniłby batem jak dawniej

Wykop Skomentuj19
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo