37 obserwujących
653 notki
866k odsłon
921 odsłon

Liroy zabiega o stanowisko u prezydenta RP a Jakubiak u Mariusza Kolonki

Wykop Skomentuj36

Gdzieś przez głowę śmiga mi statek o nazwie "Revolution", a obok niego  "Revenege" i "Rozkosz Kawalerów". Wszystkie trzy miały to do siebie, że pływali na nich bukanierzy. O ile się też nie mylę, to właśnie "Rozkosz Kawalerów" popisał się niezłym brykiem, otóż hasał on sobie po Pacyfiku jak chciał,  tędy i owędy gnany przez wiatr i prądy morskie przez ponad tydzień, gdyż  cała blisko stuosobowa załoga schlała się po ataku na hiszpański statek wraz z kapitanem i sternikiem do nieprzytomności zrabowanym Hiszpanom winem.

Dlaczego piszę o statkach pirackich, bo taką własnie nazwę "Revolution" wybrał sobie dla własnej partii Ten Który Mówi Jak Jest, czyli Mariusz Max Kolonko. Byłemu dziennikarzowi TVP i TVN oraz szefowi internetowej telewizji nie wystarczy już komentować polityki. Teraz chce mieć realny wpływ na tę politykę w Polsce, chociaż mieszka i pracuje w USA. Oto co obwieścił na swoich stronach:

"W amerykański Dzień Niepodległości dobre wieści z bunkra MaxTV w kuchni na Żoliborzu: powstala partia Revolution! Mamy dość polityków, dość waszych durnych gierek, dość waszych amatorskich rządów. Pora by władzę w Polsce objął naród i rządził dla dobra narodu. #R to my! (...) Kilka lat temu rozpoczęliśmy rewolucję globalną: Mówię Jak Jest. Była to rewolucja, która rozpoczęła wiosnę narodów europejskich; była to rewolucja, która trwa do dziś, która obaliła rządy lewackie w Polsce a Ameryce dała nowego prezydenta – Donalda Trumpa (który mówi jak jest). (...) Teraz, w Naszej #Rewolucji przechodzimy na szczebel narodowy, na szczebel lokalny. Nazwaliśmy ją #R jak Republikanie, #R- jak #Rewolucja. Jest to #Rewolucja, która łączy a nie dzieli, która buduje a nie niszczy. Jest to #Rewolucja, która stworzy nową polską republikę, Polskę silną, mocarstwową, bogatą, Polskę prezydencką, Polskę wolnych przedsiębiorców a nie zniewolonych podatników, Polskę moją, Twoją, Naszą i naszych dzieci, Polskę- Polaków rozsianych po całym świecie, których łączyć będzie nie tylko piękne, wspaniałe słowo: Polonia, ale także Nasz Symbol – #R" 

Ambitny plan rejsu, nie powiem, tym bardziej że załoga liczy 2 mln oddanych marynarzy, a do załogi  kapitana Maxa dołączył właśnie Marek Jakubiak, który prowadzi z kapitanem Maxem pertraktacje, gdyż pewnie liczy na to, iż zostanie na "Revolution" pierwszym oficerem. Jego niedoszły zaś partner z "Federacji"  Piotr Liroy-Marzec udał się za to w odwrotnym kierunku. Otóż wszedł on pod strzechę prezydenta RP na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie i poprosił o pomoc. Wieść gminna niesie, że Liroy oczekuje wsparcia od PiS w drodze do objęcia ciepłej posadki senatora z woj. świętokrzyskiego. Rozmowy z prezydentem Dudą były ponoć "owocne i poważne".

Jak tak dalej pójdzie, to PiS będzie rządził długo, co nie znaczy że szczęśliwie..

Wykop Skomentuj36
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka