Blog
zeszyt-w-kratke
zeszyt-w-kratke
zeszyt-w-kratke Starsza pani po 50-tce ;)
8 obserwujących 357 notek 323379 odsłon
zeszyt-w-kratke, 30 października 2017 r.

Dobra Zmiana: Arabia Saudyjska czy Polska?

332 27 0 A A A

Wiecie jaki to kraj Arabia Saudyjska: pustynie, ropa naftowa, szejkowie, babki w burkach i finansowanie wszelkiej ekstremy. Do Polski się nawet nie umywa, ponieważ w Polsce ani pustyni, ani ropy, a babki są wyzwolone, rząd pacyfistyczny i groźnej armii nie ma.

Oba kraje mają jednak coś wspólnego.

Oba kraje dotknęła Dobra Zmiana.

W obu krajach konieczne są zmiany i różnica polega tylko na tym, że w Arabii zmiany zaproponowało młode pokolenie książąt, a w Polsce lud wybrał Dobrą Zmianę w demokratycznych wyborach i przepędził Niedobre Stare.

Książę Arabii Saudyjskiej, 32-letni wypłosz Mohammed bin Salman bin Abdulaziz, zapowiedział, że wprowadzi swój kraj na Nową Drogę, zrobi z niego wzór nowoczesności i przykład dla Świata. Jego plany są zachwycające.. książę chce wywrócić i prawo i ekonomię do góry nogami, dać kobietom należne prawa, oprzeć gospodarkę nie na ropie, ale na energii odnawialnej, dać młodym ludziom pracę, by wysokich zasiłków nie wydawali na prochy (i w ten sposób zakończyć problem narkomanii), zbudować Neom czyli nowoczesne miasto, które będzie wizytówką Nowej Arabii Saudyjskiej, wprowadzić umiarkowany islam, który będzie otwarty na inne religie, tradycje i innych ludzi. 

Na to wszystko, ambitny książę dał sobie 13 lat w ramach programu Vision2030 i przy pomrukach niezadowolonej konserwy religijnej, która anemicznie zapowiada opór. Księcia to nie zraża i zaczął swoje rządy od zmiany obyczajów.. rozdaje kobietom prawa. Rozdaje je nie zapowiedziami tylko ogłaszaniem, że już obowiązują. Tak dał prawo do siadania za kierownicą, tak ogłosił, że mogą już opuszczać domy i brać udział w masowych imprezach na stadionach. Jakby tego było mało, Arabia Saudyjska oparła swoją przyszłość na Sztucznej Inteligencji a nawet nadała pierwszemu androidowi obywatelstwo swojego kraju.

Aż strach pomyśleć, jak kraj księcia, przy takim tempie zmian, będzie wyglądać w 2030.

****

W Polsce też jest Dobra Zmiana. 

Od dwóch lat. 

Polska Dobra Zmiana nie ma tak ambitnych celów jak Arabska, ale też zmienia. Oczywiście Polska nie stoi na ropie, ale sprowadza Rodakom tani węgiel z zaprzyjaźnionej Ukrainy, który nie wiadomo dlaczego w Polsce drożeje i to tuż przed srogą polską zimą. Polska też stawia na energię odnawialną, ale bardziej "bo musi" niż "bo chce", a i to nie bez oporów. Polska nie rozdaje hojnych zasiłków jak Król Arabii Saudyjskiej, ale rozdaje 500zł na dziecko więc dorównuje, ale i sobie nie szczędzi i sobie też rozdaje pieniądze.. na poziomie saudyjskim. 

Polska Dobra Zmiana zmienia obyczaje.. na przykład wprowadza prawo, że należy ograniczać prędkość pojazdów, tam gdzie mieszkają ludzie, ale dopiero w 2018 więc do tego czasu obowiązuje hulaj dusza na drogach. Albo wprowadza prawo, że na przykład, należy zwolnić przed przejściem dla pieszych, ale jak się nie zdąży, to nic się nie stało. Aaa.. zaraz.. stanie się w przypadku zwykłego obywatela. Gdy jest się celebrytą, niech ten na przejściu będzie czujny, bo gdy zostanie potrącony, poniesie karę za rozbicie samochodu celebryty ;)

Polska Dobra Zmiana zmienia sądy, by były sprawiedliwe. Wydała na to grube miliony i postanowiła poczekać ze zmianami. Dlatego dzisiaj, w Polsce, jeśli ktoś zwinie nam dowód osobisty i spróbuje na niego coś wyłudzić, nie popełnia czynu zabronionego. A gdy wyłudzi kredyt, to spłacać go będzie właściciel dowodu osobistego, bo wyłudzacza trzeba będzie dopiero ustalić.

Polska Dobra Zmiana, by poprawić sytuację w służbie zdrowia dała sobie na to ambitny plan realizacji do 2025 roku. Nie muszę przypominać, że to około dwie i pół kadencji rządzenia, a Dobra Zmiana za dwa lata stanie przed wyborami i niekoniecznie musi je wygrać..

Dlaczego o tym piszę?

Żeby pokazać, że na zmiany i przejście do nowoczesności, Arabskie Średniowiecze dało sobie 13 lat.

Długie 13 lat.

Nowoczesna Polska na udoskonalenie zmian dała sobie 10 lat.

Długie 10 lat.. z uwagą, że porządzi jeszcze tylko dwa lata. 

_______

Średniowieczna Arabia już buduje, zmienia, wprowadza. Nowoczesna Polska już planuje, debatuje, szykuje projekty, dyskutuje czy wprowadzić zmiany, a może jeszcze nie. 

Średniowieczna Arabia już wywozi piasek z pustyni, by budować tam Neom. Nowoczesna Polska raduje się, że w Polsce stoją już nowoczesne miasta, nie ma pustyni i nie musi budować.

Jak będzie wyglądała Polska w 2030 a jak Arabia Saudyjska?

Popatrzcie na tempo zmian, a szybko dostaniecie odpowiedź.


Dziękuję za uwagę.


Opublikowano: 30.10.2017 13:03. Ostatnia aktualizacja: 30.10.2017 13:11.
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • Jak przypomnieć o zapomnianym prowokatorze upadłej lewicy? Zacząć pisać listy do niego,...
  • Nie. Ta syjonistyczna część swoim zachowaniem robi krecią robotę swoim rodakom rozsianym po...
  • Premier bzdecił. Nawet tłumacz googla nie dał rady tego poprawnie przetłumaczyć, mimo tego,...

Tematy w dziale Polityka