156 obserwujących
8177 notek
21575k odsłon
2243 odsłony

J. Gowin w aucie SOP, które miało kolizję. Wicepremier: Muszą być wyciągnięte wnioski

Wicepremier Jarosław Gowin. Fot. PAP/PAP/Paweł Supernak
Wicepremier Jarosław Gowin. Fot. PAP/PAP/Paweł Supernak
Wykop Skomentuj88

W kolizji na drodze krajowej nr 7 wziął udział samochód SOP przewożący wicepremiera Jarosława Gowina - poinformowała w środę na Twitterze rzeczniczka Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Katarzyna Zawada. 

Kolizja z udziałem samochodu Służby Ochrony Państwa i ciężarówki miała miejsce po godz. 8 na trasie S7 w Kuklinie (woj. mazowieckie). Rzecznik SOP ppłk Bogusław Piórkowski powiedział, że samochód Służby miał włączoną sygnalizację świetlną i dźwiękową, a więc był uprzywilejowany. 

Rozgłośnia RMF FM, powołując się na nieoficjalne informacje, donosi, że pasażerem w aucie SOP był jeden z wicepremierów. Rzeczniczka MNiSW Katarzyna Zawada potwierdziła, że był nim szef resortu Jarosław Gowin.

„Potwierdzam informację, że w zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 7 wziął udział samochód SOP przewożący wicepremiera @Jaroslawa_Gowina. Nikomu nic się nie stało” - napisała Zawada na Twitterze.

– Na szczęście nikomu nic się nie stało, nie było żadnego zagrożenia ani dla życia, ani dla zdrowia. Byłem informowany potem, że kierowca nie naruszył żadnych przepisów – powiedział dziennikarzom wicepremier. 

Na pytanie, że ostatnio często dochodzi do wypadków i kolizji z udziałem samochodów SOP, Gowin odparł: „Wnioski muszą być wyciągnięte przez policję i kierownictwo Służby Ochrony Państwa”. Podkreślił, że czuje się całkowicie bezpiecznie podróżując autami SOP. 


Rozgłośnia RMF FM, która jako pierwsza poinformowała o kolizji, podała, że limuzyna SOP zderzyła się z tirem, jednak według wstępnych relacji SOP doszło do obtarcia. Prawdopodobnie tir nie ustąpił pierwszeństwa.

Funkcjonariusz kierujący samochodem Służby Ochrony Państwa został ukarany przez policję mandatem i punktami karnymi - poinformował rzecznik prasowy Komendanta SOP ppłk Bogusław Piórkowski.

Służba Ochrony Państwa
Służba Ochrony Państwa powstała podczas rządów PiS. Fot. PAP/Marcin Obara

– Doszło do zderzenia pojazdu osobowego SOP z pojazdem ciężarowym man podczas wyprzedzania pojazdu ciężarowego przez pojazd osobowy. Zdarzenie to kwalifikowane jest jako kolizja. Nikt nie ucierpiał. Kierujący z obu pojazdów byli trzeźwi – powiedział Cibor. Jak dodał, ruch samochodowy na drodze krajowej nr 7 w miejscu, gdzie doszło do kolizji odbywa się normalnie. – Nie ma utrudnień – podkreślił.

Jak powiedział zecznik prasowy Komendanta SOP ppłk Bogusław Piórkowski, samochód SOP z osobą ochranianą był uprzywilejowany. Potwierdził, iż pojazd ten wyprzedzał samochód ciężarowy i w trakcie tego manewru doszło do niegroźnej kolizji.

– Policja prowadziła swoje czynności. W wyniku tego nasz funkcjonariusz został ukarany mandatem karnym i punktami. Komendant SOP będzie wszczynał postępowanie wyjaśniające. Do tego czasu funkcjonariusz został skierowany do wykonywania obowiązków w innej komórce organizacyjnej SOP – powiedział ppłk Piórkowski. Wyjaśnił, iż decyzja ta oznacza, że funkcjonariusz został zdjęty z grupy ochronnej.

Rzeczniczka mławskiej policji Anna Pawłowska powiedziała, że na miejscu policjanci zdecydowali o ukaraniu mandatem kierowcy samochodu osobowego. Przyznała, iż ukarano go także punktami karnymi. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

KW

Wykop Skomentuj88
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka