156 obserwujących
8172 notki
21561k odsłon
3174 odsłony

PiS reaguje na ataki wobec Andrzeja Dudy. Chce stworzyć specjalną komórkę

PiS reaguje na ataki wobec Andrzeja Dudy. fot. PAP
PiS reaguje na ataki wobec Andrzeja Dudy. fot. PAP
Wykop Skomentuj362

Prawo i Sprawiedliwość powołuje specjalną komórkę do walki z fake newsami. To pokłosie wydarzeń w Pucku, gdzie zakłócono wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy.

- Kiedy Małgorzata Kidawa-Błońska widzi grupę hejterów, wpada im w objęcia - podkreślił w Sejmie wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Wicerzecznik PiS zasugerował też, że poniedziałkowe wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy w Pucku było zakłócane przez działaczy KOD. 

Zobacz też: PO uczestniczyła w organizacji „zadymy” na Pomorzu? Kaleta chce wyjaśnień od Budki

PiS chce walczyć z hejtem wobec Dudy

Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel zapowiedział utworzenie specjalnej komórki do walki ze zjawiskiem  rozpowszechniania fałszywych informacji (Jak powstaje fake news, przeczytasz pod linkiem). Jak podkreślił, ludzie, którzy obrażali prezydenta Andrzeja Dudę w Pucku, nie byli przypadkowi. Co więcej, kandydatka PO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska przytulała się z jedną z tych osób. 

Fogiel na poparcie swoich słów pokazał zdjęcia. "Kadr hańby" - tak skomentował jedno z nich.

- Widzimy już, i to nie jest pierwszy przykład, że nadchodząca kampania prezydencka wydaje się, że będzie kampanią dość brutalną, niepozbawioną nieczystych zagrywek i w jakieś mierze opartą na hejcie, fake newsach - mówił zastępca rzecznika PiS.

- W tworzonym sztabie prezydenta Andrzeja Dudy powołamy specjalną komórkę, która będzie zajmowała się prostowaniem nieprawdziwych informacji, walką z fake newsami, będzie komórką, która będzie odkłamywać dezinformacje płynącą z dowolnego kierunku - dodał Fogiel.

Wystąpienie prezydenta zakłócane krzykami 

W poniedziałek na Pomorzu prezydent Andrzej Duda uczestniczył w uroczystościach z okazji 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem. W Pucku i Wejherowie grupa manifestujących próbowała zakłócić spotkanie z prezydentem. Pikietujący mieli ze sobą transparenty, na których widniały hasła m.in. "Konstytucja", "Duda jesteś wstydem narodu", "Duda = 4 litery", "Przestańcie kraść, wyPAD 2020". Demonstrujący gwizdali i wykrzykiwali hasła: "Marionetka", "Będziesz siedział".

KJWykop Skomentuj362
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka