147 obserwujących
7441 notek
19490k odsłon
1662 odsłony

Andrzej Duda zaprezentował swój sztab wyborczy. Jest kilka niespodzianek

Andrzej Duda prezentuje swój sztab wyborczy. fot. PAP
Andrzej Duda prezentuje swój sztab wyborczy. fot. PAP
Wykop Skomentuj120

Mecenas Jolanta Turczynowicz-Kieryłło będzie szefową kampanii Andrzeja Dudy, Joachim Brudziński szefem sztabu organizacyjnego, a była premier Beata Szydło szefową sztabu programowego.

Znamy już nazwiska osób, które znalazły się w sztabie ubiegającego się o reelekcję prezydenta.


Duda2020

Adam Bielan, który został rzecznikiem sztabu, poinformował dziennikarzy, że szefową kampanii będzie mecenas Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, europoseł, były szef MSWiA Joachim Brudziński został szef sztabu organizacyjnego, a była premier Beata Szydło - szefową sztabu programowego. 

Andrzej Duda podkreślał podczas spotkania w siedzibie sztabu, że znaleźli się w nim zarówno doświadczeni politycy, jak i nowe osoby.

- Mamy zawodników wypróbowanych, ale mamy też takich, którzy są naszą nadzieją i bardzo liczę na to, że będę miał ze strony sztabu silne wsparcie, dobre działania planistyczne i przede wszystkim mobilizację dla elektoratu w całej Polsce - powiedział prezydent.

Andrzej Duda prezentuje swój sztab wyborczy
Andrzej Duda prezentuje swój sztab wyborczy. fot. PAP

Chciałbym, aby kampania wyborcza była kulturalna; proszę o to, by nie było takich sytuacji jak w Pucku, czy jakie niestety miały miejsce w polskim Sejmie, żeby nie było obrażających gestów ani słów - oświadczył prezydent Andrzej Duda.

- Proszę o to, by nie było takich sytuacji jak w Pucku, czy takich sytuacji, jakie niestety miały miejsce ostatnio w polskim Sejmie, żeby nie było obrażających gestów, obscenicznych, by nie było obrażających słów, by nie było obrażających zachowań - podkreślił prezydent.

Zaznaczył, że jest to coś, co w polskiej polityce nigdy nie powinno mieć miejsca. Wyraził nadzieję, że w tej kampanii wszyscy pokażą, że w polskiej polityce nie ma miejsca na takie działania i że można ją prowadzić inaczej. 

Zobacz też: PiS reaguje na ataki wobec Andrzeja Dudy. Chce stworzyć specjalną komórkę

KJ

Wykop Skomentuj120
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka